Snak

Mere indhold efter annoncen
Enig i at vi nok skal nedjustere forventningerne sålænge DBU ledes af inkompetente folk. Landsholdet er stærkt nok til at kvalificere sig slutrunder men det kræver ny ledelse
Pjat om et par slutrunder så skal der 400 lande med til VM hvis Infantino fortsætter, så alle kan komme med 😉
Det er jo bare sådan, at de danske landsholds"fans" der ytrer sig i forskellige kommentarspor, allerhelst lukket negativt lort ud, så snart der er den mindste mulighed. Intet er godt nok, og succes er forventeligt.
Måske DBU bare skulle ansætte en ordentlig træner i stedet for Brian Rimmer, det er uambitiøst at spare spillere mod Belarus i en vigtig kamp.
Vi havde et hold i top 10 på verdensranglisten, var kvalificeret til en slutrunde og havde alle seedninger i top..
Alt sammen med en norsk træner, som stillede hold, taktik og spillestil, efter de modstandere vi skulle møde.
Så kunne Møller ikke længere holde benene på jorden og vi skulle have visionel træner, der skulle tryllebinde pressen og folket, dominere kampe uanset modstander og folket skulle fylde parken.


...og herefter gik det kun fremad, med samme resultater, men med langt bedre og seværdigt spil.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Forstår simpelthen ikke hvordan den mand kan beholde sit job. Han hyrer jo udelukkende sine kammerater og nu skyder han sågar skylden på os, i stedet for sin egen kommunikation og beslutninger.
ja det er nemlig rigtigt vi skal ikke forvente vi slår hold som Hviderusland i parken mere



Fyr dig selv Peter!!!!!
Du må meget gerne fratræde din stilling.
Pinligt!
Frygteligt at dansk fodbold skal ledes af så inkompente mennesker.

Skynder sig at forlænge Riemers kontrakt for at ride med på bølgen af jubel idioter uden fodbold forstand.

Stop Peter møller
Så længe man spiller slutrunder med så mange hold som man gør i dag skal DK være med hver gang
Hvis dk ikke kommer med denne gang er det en fiasko
Annonce