Snak

Mere indhold efter annoncen
Bløde babser

At du syntes at Uhre Ikke er en angriber som man kan få mange penge for er måske skud lidt forkert fra din side. Han er da som ægte angriber mange klasser bedre ind Wind som i har løbene ind hos jer, og ham mener i er over 100 millioner vær.

At Uhre aldrig kommer op i den pris klasse især da han jo er nogle år ældre har du ret i, men den pris klasse høre Wind heller ikke til i og slet ikke som angriber da han jo score over 65% af hans mål på straffe, uden dem ville der ikke blevet kikket hans vej da han lige med et ville være en gennemsnit angriber.
Danmark Brøndby I.F Altid og for evigt England Chelsea F.C
Gad vide om Schmeichel kunne have ført BIF helt ud over den økonomiske kant og efterladt klubben i ruiner. Jeg tror personligt ikke det er utopi, så jeg forstår i dén grad de mange BIF-fans som priser sig lykkelige over at han ikke fik lov til at købe klubben i sin tid.

Jeg er i øvrigt enig i den personlige kritik. Schmeichel fremstår særdeles usympatisk og enfoldig baseret på hans eventyr i fodboldverdenen efter slutningen på hans aktive karriere.
Bløde babser

At du syntes at Uhre Ikke er en angriber som man kan få mange penge for er måske skud lidt forkert fra din side. Han er da som ægte angriber mange klasser bedre ind Wind som i har løbene ind hos jer, og ham mener i er over 100 millioner vær.

At Uhre aldrig kommer op i den pris klasse især da han jo er nogle år ældre har du ret i, men den pris klasse høre Wind heller ikke til i og slet ikke som angriber da han jo score over 65% af hans mål på straffe, uden dem ville der ikke blevet kikket hans vej da han lige med et ville være en gennemsnit angriber.


Det hænger jo også sammen med længden på kontrakten. Hvis man nu forlængede med ham med aftale om, at han blev solgt til sommer, så er det ikke urealistisk, at han kunne ryge for 30 mio., selvom han er 27 år gammel. Var det ikke nogenlunde det, en italiensk klub bød for Kasper Junker i Bodø/Glimt? Og de spillere er jo som typer meget ens, og de havde fået samme opblomstring i en sen alder.
Brøndby IF
bpg100:
Du mener ikke seriøst at Uhre er mange gange bedre end Wind gør du?
Bevares, nogle FCK´ere overvurderer ham, men Uhre er da på ingen måde bedre, ej heller mere værd.
Teknisk og hvad angår spilforståelse er Wind jo lysår foran Uhre. Uhre er selvfølgelig meget hurtigere, men det er jo en stakket frist.
Det er jo ikke korrekt.
Jan Bech betaler ikke noget. At han ind i mellem har ydet et lån til en fornuftig rente er en anden historie. De lån er tilbagebetalt.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
apkristiansen86

Hvis du gad og læse hvad det er jeg skriver.

Jeg skriver jo at som en ægte angriber det vil sige en som score mål, og ikke en som score langt flest af hans mål på straffe. Der er han klasser bedre ind Wind, for tog du alle Wind´s mål væk som han score på straffe ville han jo lige med et bliver en ganske middelmådig angriber. Og så er jeg pænt ligeglad om han er bedre teknisk og hvad angår spilforståelse, det gør ham ikke en bedre angriber hvis han ikke score mål for det er nu en gang det som en angriber skal.

Vestegnen!!

Det har du jo ret i, vi må jo bare håbe at vi kan få lavet en forlængelse med ham.
Danmark Brøndby I.F Altid og for evigt England Chelsea F.C
Bpg100
Tjaa, en angriber skal være en del af et hold og deres sejre. Og du må gerne være pænt ligeglad, men jeg havde taget Wind over Uhre altid. Uhre er en rigtig dygtig kontraspiller og har virkelig forbedret sine afslutninger, ift tidligere i karrieren. Men synes ikke han er en bedre "rendyrket" angriber end Wind. Det er taktikken der afgører det, og fordi Wind er Wind, er han på mange plan mere anvendelig.

Og bare rolig, jeg læste hvad du skrev.
Men det underliggende er, at jeres angreb er baseret på løb og ikke andet. Ikke at det er et problem for mig, men I solgte jo Lindstrøm og den trussel udefra er væk.
Slimane laver blærede ting, men der er ikke en trussel fra distancen.
@bgp: men hvorfor laver du så sammenligningen med Wind?
Joker J: Lån, som BIF ikke havde udsigt til at kunne tilbagebetale, hvis ikke de på mirakuløs vis vandt mesterskabet i seneste sæson. Det var helt uansvarligt, men endte godt.
[At du syntes at Uhre Ikke er en angriber som man kan få mange penge for er måske skud lidt forkert fra din side. Han er da som ægte angriber mange klasser bedre ind Wind som i har løbene ind hos jer, og ham mener i er over 100 millioner vær.]

Tænker du skal finde svaret i Uhres kontraktforhold i stedet for at lave tåbelige Wind sammenligninger.

Omkring ham Blas som en bringer ind, er han jo en ubekendt for alle. Meget hyper på en papirstynd baggrund. Ham skal vi alle se spille noget mere fodbold inden vi kan sige noget klogt om.

En vil også sælge Frendrup for 30-50 mio. Der skal et vildt niveauhop til. Det ligger ikke lige i kortene. Men vildere ting er da set før.
Remember, when you are dead, you do not know you are dead. It is only painful for others. The same applies when you are stupid.
Annonce