Snak

Mere indhold efter annoncen

PL-panel erkender: Arsenal snydt for straffespark

I dag 12:57

Premier Leagues panel for afgørende dommerkendelser vurderer, at Arsenal blev snydt for et straffespark mod Aston Villa i anden spillerunde. Se situationen her.



Læs hele nyheden her
Forstår jeg intet af ?? troede alle dommere og PGMOL var med Arsenal ??
Nej, PL paneler erkender ikke noget som helst. De har vurderet, at der burde være dømt anderledes i nogle tilfælde.

I tilfældet med NF’s straffespark mod Liverpool er der dog 3-2 i stemmer, hvorfor nogle situationer ganske enkelt bare er svære at vurdere, og det måske derfor ikke er en fejl at kendelsen gik i en retning.
“ Regarding Nottingham Forest’s penalty at Liverpool on 29 August for Alisson Becker’s challenge on Neco Williams, the panel disagreed 3-2 with the on-field award. However, members felt VAR was right not to intervene as it did not reach the clear and obvious error threshold”
Liverpool FC - Y.N.W.A 🕊️His name is Diogo🕊️
Glæder mig til at se om samme journalist eller hvad job titlen er, følger op på manglende rødt til Gabriel og manglende gule til Konsa, når de bliver vurderet/ er vurderet!? Ret skal være ret..👍
prøveratværeobjektiv

Eller det røde til Palmer og Pedro???
Jeg tror ikke, det nytter så meget at kæmpe mod det narrativ, Thomling, det er blevet påduttet mestre og førerhold siden tidernes morgen af både andre fans og af vores egne, når det har været andre hold, som har vundet ligaen.

Alle husker vel snakken om Howard Webb og United, da United vandt mange mesterskaber. Snakken har også været sådan om Chelsea, da de var rigtig gode. City også. Det er ikke noget, der kommer til at stoppe hverken ved os eller de næste.

Ift den konkrete sag var det vel egentlig ret forventeligt. Det er altså ikke frygtelig svært at se, at der skulle være straffe og andet gult kort til Ian Maatsen.
Arsenal siden 06. Jeg svarer ikke på anonyme Bold ######-brugere. Få jer et brugernavn, hvis I vil tages alvorligt!
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Glæder mig til at se om samme journalist eller hvad job titlen er, følger op på manglende rødt til Gabriel og manglende gule til Konsa, når de bliver vurderet/ er vurderet!? Ret skal være ret..👍

Tvivler på, at det er kendelser der bliver forelagt panelet.
Y. N. W. A. - #JFT97
Vjo ja også det..

Karl om dagen, det narrativ er jeg da glad for du nævner, så er det ikke så meget Arsenal har været udsat for det de seneste årtier. Tak
Men nu var det mere for jeg synes det er helt horribelt at Gabriel slipper og Konsa det gentagende gange laver bryde greb på Chelsea spillere,, men ja det skal gå begge veje. Og det er tilsyneladende ikke alt det panel kigger på.
prøveratværeobjektiv

Hvorfor er du aldrig objektiv når det omhandler Arsenal??? Konsa gult??? Mener du da Rogers hiver ham i trøjen, og lader sig falde???
moderator
Er jeg den eneste, der synes, at det er OK, at der ikke gives rødt til Gabriel? Eller i hvert fald godt kan se, at det er en svær og lidt freaky situation? Jeg kan godt følge dem, som mener, at vi er i grænselandet mellem gult og rødt, men jeg ser det bestemt ikke som et klokkeklart rødt kort.

Når det så er sagt, så er jeg enig med mange af de øvrige brugere på sitet, der mener, at Arsenal ikke ligefrem var uheldige med dommerne sidste år.

Bruno skal selvfølgelig have straffe, det ændrer dog ikke det store i sidste ende.
Maradona was good, When he was off his meds // Messi was alright, 'Til the Tuesday night, He had to play the Reds. // // Oh Mac Allister, Oh Mac Allister // He's the best there's been, from the Argentine, Oh Mac Allister
Hvorfor er du aldrig objektiv når det omhandler Arsenal??? Konsa gult??? Mener du da Rogers hiver ham i trøjen, og lader sig falde???


Tror han mener da Konza nærmest kaster Rogers rundt - de hyggede sig jo bare de to tidligere kammerater
Annonce