Snak

Mere indhold efter annoncen
Hahahahaha. ..og Fck - Hsv var en højrisiko kamp der burde aflyses.
Grotesk udtalelse, at sætte den sang sammen med vold og ballade. Absurd.

Var det ikke politiet som mente det var Malmø fans der var skyld i alt ballade sidst, hvor retten senere fandt dem uden ansvar?
Nu siger jeg bare noget, selvfølgelig helt for egen regning..

Den ballade der bliver i forbindelse med de to kampe bliver hverken mere eller mindre af at Jens Stryger, eller nogle andre spillere for den sags skyld, har sunget noget som helst. Heller ikke selvom de så havde sunget Pippi Langstrømpe..

Men jeg indrømmer også blankt at jeg ikke er direkte ekspert på området, så jeg kan jo tage fejl og Jens Stryger kan nu egenhændigt være skyld i både bål, brand og fakkeloptog med høtyve ved højlys dag.
Ikke nogen katastrofe, men Strygers alder taget i betragtning, fremstår han ikke særligt voksen
Okay. Hvad er egentlig mit eget standpunkt her? Synes det er meget rart at en voksen sætter nogle rammer og grænser.
Personligt ‘hader’ jeg det der opstillede had der skulle være mellem Brøndby og FCK. Det er 2025, i et land som Danmark bør vi ikke ligefrem hade hinanden. Det er fair nok at være sportslige rivaler på banen og lægterne - men drop hadet, tak.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Var det ikke politiet som mente det var Malmø fans der var skyld i alt ballade sidst, hvor retten senere fandt dem uden ansvar?
Jo, rigsadvokaten

Jeg synes desværre det lugter lidt af at politiet er lidt "overgearet" eller anspændte. Uden at være ekspert i deeskalering eller politi arbejde så kan man frygte at deres attitude til tider gør at de muligvis overreagere på mindre ting, der så i stedet eskalere det hele.
The ancient Greeks were the first ones to say an unexamined life is not worth living. They don't tell you of course what we found out, an examined life not that fascinating either.
Vi lever snart i det sygeste samfund nogensinde. Nu må korrektheds-politiet simpelthen snart gå hen og lægge sig i nogle årtier.
Nogen her der tror at Brøndby fjolser ikke tror at de skal deltage I balladen? Stryger burde være klogere , det er sgu Maxsø om igen 🙄 Og jeg kan egentligt godt lide Stryger!!! Klovn.
Jeg aner ikke, om JSL ´s barnlige og fuldstændig vanvittige opførsel puster til de allerede eksisterende gløder.... Men jeg ved, at jeg var rystet over at se en dansker, der har alderen til at være voksen, te sig så primitivt!
Jeg er 150 procent på politichefens hold og opfattelse og forstår overhovedet ikke, at så mange indlæg på dette site nedgør / nedtoner betydningen af JSL´s opildnen - han synger jo ikke bare med, han skråler jo med ild i blikket og bryder ud af rækken af holdkammerater 😠.
Han burde skamme sig og er nok ikke speciel velkommen, når han tager turene over broen i fremtiden.
Politiet må selvfølgelig komme med præventive opfordringer.

Jeg vil vædde med at der er flok Bold brugere som også piver , når ordensmagten tager fat, fordi nogle fodboldtosser ikke kan forstå en normal besked.
Eller fodboldfans som heller ikke forstår en normal besked, men som holder på sin ret.

⚪️🦁🔵
Annonce