Snak

Mere indhold efter annoncen
Gider du ikke at sige det til AGF spillere nutidige såvel som tidligere spillere? AGF er berømt for skuespil og generel unfair adfærd
Så er Nicodemus tilbage for fuld skrue ... Imponerende at man kan sidde med en spand over hovedet og spy så meget galde ud. Gå dog en tur i den friske luft og få ilt til hjernen
@Linne
Helt enig, Zeca er involveret i mange dueller, og i 80% af dem ligger modstanderen ned bagefter, men ingen ostemadder til synderen.
Det værste jeg ser ved alt det skuespil der er i fodbold, det er alle unge fodboldspillere som ser op til deres idoler, lærer at det er helt iorden at gøre
Har lige set interviewet og noget som er lidt pudsigt er, at NP taler om klasse. Det er satme sjovt sagt når man er så klasseløs.
Jeg falder lige til hans niveau og håber at han en skønne dag får som fortjent. (F.eks. ligesom igår) Fodbold kommer ikke til at savne ham.
Hvad for noget NP? Det er vildt sjovt og så dumt samtidig. Du kunne være røget i bad adskillige gange og det samme med flere andre. Piv piv, fordi i tabte idag og den med "dommeren gjorde at vi tabte", findes bare ikke meget mere sølle.
Stort set alle spillere, overspiller skader/tacklinger og du blev spillet ud af kampen på den måde. For nemt.
Det er tyndt at tude over, når det bare er sådan i professionel fodbold.
Danmark: F.C.København Udland: F.C.København
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Fischer misrepræsenterer FCK med sin teatralske optræden; vi hverken kan eller vi leve med at have spillere på holdet, som ikke optræder regulært og troværdigt.


Hvem er "vi"? Tal for dig selv, du repræsenterer ikke FCK, men max. dig selv.
Begge to er ligaens største tudefjæs I hver sin kategori.
Næsten alle fodboldsspillere overdriver lidt (og nogen meget) når de bliver tacklet ureglementeret, det er selvfølgelig irriterende. Men dem jeg har det mest stramt med er dem der samtidig gerne vil spille macho, som f.eks. Poulsen.
NP har alle dage været en tåbe - den bemærkning topper så lige det hele.
@sirlimåsalot

Hvorfor er det NP kunne have været røget i bad ADSKELLIGE gange forinden det røde kort??

Og der blåstemplede du så lige samtidig at det er ok er filme og fuldstændig overspille.
Flot giv dig selv lige et klap på skulderen!
Annonce