Snak

Mere indhold efter annoncen
Bliver sku nok en lang første halvdel af sæsonen… hvor Bo kommer til at gentage at truppen er træt.. grundet vi nok kun får 1-2 ind.. også må vi håbe, at vinter transfervinduet bliver bedre..
Lad nu være med at smide så store beløb efter spillere fra den polske liga!
Jeg er heller ikke sikker på at det er et problem hvis denne handel udebliver. Men det er klart at vor nuværende trup skal foretage et mindre kvantespring hvis den skal kunne levere en progredierende præstationskurve i efteråret. Det kan blive et et svært tivoli at køre, så Bo vil i givet fald få hårtørreren helt ned over hovedet. Teoretisk set et spændende scenarie, men jeg er helst fri.
Arsenal FC, Real Madrid, FC København, wonderbars: https://www.youtube.com/watch?v=HavKbRPC9Z8
@Enoch

Kom nu lidt. Som FCKer skal fokus sgu være på at vi selv vinder - ikke på at håbe på at det går andre dårligt. Hvis vi gør vores arbejde, er det jo i princippet ligegyldigt, hvad AGF render rundt og laver.
Enig, Beenhakker - og man kan endda supplere med også at bakke gymnasterne op i bestræbelserne på at genrejse klubbens status, uanset hvor mange skønhedspletter, der falder af.
Arsenal FC, Real Madrid, FC København, wonderbars: https://www.youtube.com/watch?v=HavKbRPC9Z8
FCK har ventet alt for længe med reelle bud på kvalitet...

... Fordi man skulle sikre europæisk fodbold før man vidste hvor høj en hylde man kunne handle på, som det er hvert eneste år. At du tror det er en fejl at vente, siger udelukkende noget om din viden.
Sportsdirektøren skal godt nok snart til at vise hvad han kan

Speakman har lavet fire fremragende handler, der viser præcis hvad han kan. Gode spillere til få penge, er det han er kendt for og har leveret på.
Speakman har lavet fire fremragende handler, der viser præcis hvad han kan. Gode spillere til få penge, er det han er kendt for og har leveret på.


Hvilket parallelunivers lever du i, hvor Speakman har "lavet fire fremragende handler"? Har Paul Allen logget ind på din profil? Det er jo helt fuldstændig skørt skrevet.
Speakman har lavet fire fremragende handler, der viser præcis hvad han kan. Gode spillere til få penge, er det han er kendt for og har leveret på.


Det har han. Diant Ramaj og Asger Sørensen.. fremragende hentet. De to andre er udviklingsprojekter så det må tiden vise. Det jeg hentydede til var at han skal til at få hentet noget ordentligt ind på de offensive pladser. Profiler der kan gå ind fra dag 1. Det F.C. København er blevet sat i forbindelse med de seneste par dage er ikke godt nok!
https://facebook.com/enchancetillasse/
Annonce