Hvis de blot vinder resten af deres kampe, er det jo ligegyldigt med den målforskel... problem solved :-D Men selvfølgelig kunne det være fedt, at køre dem ud på røv og albuer :-) /det er bare fodbold
Snak
Pres på Danmark: Målforskel kan blive afgørende
tors 9. okt 07:00
- Vi tænker altid på at score det næste mål, når vi har lavet det første, siger Brian Riemer.
Læs hele nyheden her
Redigerettors 9. okt 08:19
Det var godt nok tidligt at konkludere at der skal 14 point til og i hvilke kampe de resterende point skal falde. Grækenland og Skotland har end ikke mødt hinanden endnu og her kan pointene falde ud med 12 points forskel. Fjollet logisk tilgang bold. Danmark skal selvfølgelig vinde over Belarus, og så må vi se hvad den anden kamp bliver ift at kigge længere frem. Mit bud er at 12 point er rigeligt (Betydning = at toeren maks får 12 point og en dårligere målforskel)
Redigerettors 9. okt 09:03
Uanset, hvad skal de selvfølgelig være klar på målscoren kan blive afgørende, og gå efter en stor sejer i begge kampe mod Hviderusland
tors 9. okt 09:24
Jeg tror ikke at man skal undervurdere Belarus og tænke målforskel. Fokus på at sikre de 3 point i første omgang og man skal have den rette tålmodighed ligesom vi havde mod Finland på udebane i 2023.
tors 9. okt 10:30
Mon ikke Belarus tænker i de samme baner. Tvivler på de vil stille sig tilfreds med en 1-måls føring.
Hobro