Snak

Mere indhold efter annoncen

PSG-fansene er rasende: Messi og ledelsen skal ud af klubben!

ons 3. maj 2023

PSG-fansene er ikke tilfredse med Lionel Messi eller ledelsen i klubben, og derfor er de onsdag aften mødt op foran klubbens hovedkontor for at svine parterne til og forlange deres afsked.



Læs hele nyheden her
Hvorfor kører I sådan en smædekampagne mod Messi i dag?

Det er jo åbenlyst en slags fake news, at han ikke skulle have tilladelse til at rejse til Saudi. Det havde han grundet kommercielle forpligtelser og det vidste klubben selvfølgelig.

Det er godt nok uværdigt.
Fodboldfan

Smædekampagne? Du kan godt se at der er videoer i artiklen fra i dag, right? Selvfølgelig skal et fodboldmedie der tager sig selv seriøst lave en artikel det her. Jeg er derudover 100% enig med PSG Ultras fans. Messi har ikke noget hjerte i klubfodbold. Det handler udelukkende om Argentina og penge. Havde han haft hjerte, som jeg troede han havde engang, var han blevet i Barca da de var i kæmpe modvind. I stedet skulle pengetoget fortsætte med at køre, og fred være med det. Det er tydeligvis det der betyder mest for manden. Ville overraske mig gevaldigt hvis han ikke tog imod det største tilbud han nogensinde får, for han har åbenbart ingen grænse for hvor meget han ønsker i sin pengetank.
Whatever people say I am, that's what I'm not
"Intet hjerte i klubfodbold" 😅😅😅😅
Jeg sværger; nogle af jer er for vilde altså...
PSG fans er en skændsel. Messi er større end den klub.

Fabrizio melder øvrigt at Messi rejste til saudi, hvor psg så ændrer deres planer ens han er på vej til saudi.

Tror det her er en kampagne mod Messi fordi han ikke gider forlænge, grundet det dårlige sportsprojekt.
Ønsker min klub det bedste

Og skal de nævnte i artiklen væk so be it men det kunne i det mindste ske på en fredelig måde uden at kalde de nævnte skældsord som jeg som PSG fan må tage kraftig afstand fra

Er 100 procent enig i tingene der bliver sagt om Messi og har immervæk mistet utrolig meget for den mand det seneste år

Ejerne fra Qatar hvis de smutter ryger vi tilbage til stenalderen MEN der skal nye til åbenbart
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Creme

Det er den vibe jeg får fra manden når han spiller klubfodbold. 100% subjektiv, men jeg mærker slet ikke mennesket Messi når han er på en fodboldbane - udover hans ego. Det er som at se på en robot. Når han spiller for Argentina kan man dog sagtens mærke ham. Når han er i Europa tænker jeg at det der får hans hjerte til at slå er at tælle sedler og lægge dem i bundter, og så kaste dem ned i hans Joachim Von And tank.
Whatever people say I am, that's what I'm not
PSG84

Jeg tiltaler heller ikke folk som fansene i videoen gør, men franskmænd er mere passionerede og eksplicitte ift at udtrykke deres følelser, især mod etaten, og det kan jeg sgu egentlig meget godt lide. Så kan vi være leverpostejskedelige herhjemme alt imens det franske folk demonstrerer så magthaverne forstår det, og generelt står op for det de tror på. Knapper sgu en Blanc op og skåler for PSG Ultras.
Whatever people say I am, that's what I'm not
Essennu

Lol. Tror PSG klarer sig fint uden Messi. Det er jo kun gået dårligere for dem i Europa og den franske liga siden han kom til.
Whatever people say I am, that's what I'm not
Jeg mindes en knust Messi på et pressemøde, da han sagde farvel til Barcelona. Jeg mindes også, at der var ting, der gjorde at Messi ikke engang havde et valg om at blive i klubben.
Det er ikke Messis skyld, at PSG ikke fatter, at man ikke bruge flere millioner på stjerne egoer, der ikke kan indfinde sig med at dele rampelyset med de andre egostjener.
og den franske liga siden han kom til.


arh. De blev nummer to året inden.
Annonce