Snak

Mere indhold efter annoncen

Qvist: Naturligt at Bo H. ikke kigger min vej

lør 28. sep 2019

Mikkel Qvist døjer med småskader og accepterer over for Horsens Folkeblad, at Bo Henriksen ikke kigger hans vej for tiden. 



Læs hele nyheden her
Generelt skal han nok også være rimelig tilfreds med at Horsens spiller i superligaen, der næppe andre klubber der vil kunne bruge ham, han er ikke en gang god nok til Silkeborg
Qvist er en udmærket 1. eller 2.divisions spiller. Men ik mere end det. Han har fået max ud af talentet.
Han mangler fart og hurtighed i boldomgang og spilforståelse og bliver ofte udstillet overfor hurtige typer. Bare videre med ham.
Bruger de ham ikke også kun til de lange indkast ?? Han har da været assistkonge i Horsens -:) de scorer jo næsten ikke på andet.
Tøhø Vejlefan
Nej faktisk har Horsens ikke scoret efter indkast i mange år. Det må FCM du tænker på
Han kan overhovedet ikke begå sig i hverken i superligaen eller 1 Division, hans bevægelser er alt for langsomme, så afsted med ham.
@jesperyellow

Ved ikie om det er en skrivefejl men er ret sikker på Villafan er Esbjerg fan.
Villafan1: Har du set en superligakamp de sidste tre år? Åndssvag kommentar.
Annonce