Det ser sikkert godt ud i medierne at man kan melde udsolgt, men sandheden er jo at der stadig er knap 200 billetter til salg på deres hjemmeside lige nu.
Der var udsolgt i morges men der lidt over 100 billetter der blevet frigivet i løbet af dagen fra, sponsorer og folk sæson kort holder, der ikke kan møde op anyway.
"For de tilskuere, som brænder for at komme ind til kampen, men ikke har nået at skaffe en billet, er der dog stadig en mulighed.
FC Midtjylland opfordrer nemlig tilskuere og sponsorerer, som har billet til kampen, men bliver forhindret i at møde op, til at frigive deres billetter til videresalg. På den måde får vi fyldt MCH Arena og sikrer den bedst mulige støtte til holdet i jagten på en plads i Champions League"