Rønnow skulle have været 1. målmand for mange år siden.👍🏻💛💛💛
Snak
Rønnow sagde ikke straks ja: Skulle først tænke sig om
tirs 17. mar 15:30
Frederik Rønnow er tilbage for at hjælpe landsholdet, men han måtte vende retur til landstræneren for at give sit tilsagn.
Læs hele nyheden her
tirs 17. mar 15:53
Nu hvor Schmeichel har meldt fra, vil Rønnov godt stå til rådighed. Man kunne få den mistanke, at der er noget uforsonlighed mellem de to.
tirs 17. mar 15:59
Ingen grund til drama. Når man har brugt et hav af uger på at rejse med landsholdet uden nogen udsigt til at skulle spille, har jeg 100 på forståelse for, at man trækker sig og prioriterer familie og restitution ift klubopgaver. At han så vender tilbage nu er ikke et tegn på, at han er usympatisk, at han er uvenner med Schmeichel og hvad man ellers kan prøve at plante af historier. Han træder til for at hjælpe, og fordi det ikke er 100 pct sikkert, at han spiller tiden og er tiltænkt en ligegyldig bænkplads som det har været tilfældet de sidste 10-12 år. Bænkplads i betydningsfulde kampe that is….
tirs 17. mar 16:24
Spot on bif81. Rønnow har altid været et synpatisk menneske. At han træder til nu, bekræfter det bare yderligere. Jeg forstår udmærket godt hans valg i sin tid, da Schmeichel var urørlig af forskellige årsager. I bund og grund skulle manden jo have været kørt i stilling til EM24 og måske allerede en slutrunde før.
tirs 17. mar 17:39
Objektivt set overhalede Rønnow Schmeichel før VM2022, objektivt som i hvem der klarede sig bedst i de bedste klubber og ligaer.
