Snak

Mere indhold efter annoncen
God reklame for Nees
Slap af Uwe, træk vejret. Held og lykke både i ligaen og pokalen, det er ganske nødvendigt.
Det er da lidt sjovt at lige præcis Uwe kommer med den kritik.
Nordens største!1
Wow. Det er det mest eklatante vås der er blevet sagt længe. Det var med afstand det bedste hold over de to kampe der gik videre.
Ja Uwe lykkes med at provokere alle Brøndby fans, og for kaldt deres træner et tudefjæs ved samme lejlighed, han har virkelig forstået hvad det vil sige at være AGF træner.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Jeg må give Uwe ret, Neestrup viste meget mere klasse med sin udtalelse om at den kloge narrer den mindre kloge. Det kunne JS lære af, for det var jo faktisk også det der skete i de to pokalkvartfinaler.
Manchester United siden 92, GF siden 96. 50+1 er vejen frem.
JS har jo ret Men er lidt dumt at kommentere på vi ved alle at AGF spiller sådan i alle kampe hvor de er spillemæssigt underlegne det har de gjort minimum siden David. Syntes Rosler er sjov. Der er 100 % garanti for underholdning i alle interviews med ham hvis alle trænere var som JS eller ham i Farum så ville det sgu blive kønsløst. Det er jo Ståle og David Nielsen typerne det er fede og ja har holdt med 🟡🔵 siden 1985. Glemmer aldrig en kamp hvor de Hviiiii spillede i Brøndby og DN blev foreholdt at det lød som om Sydsiden hadede ham hvortil han tørt svarer at det er ok for det er gengældt kæmpe klasse.
Neestrup er "the man"!
FC København - jysk medløber siden 2002/03
Ufatteligt hvor stor en tøs Morten Krogh er. Han fløjter kampen i stykker og AGF må vel efterhånden være de største piveskide Superligaen. Hvordan man som dommer gider acceptere det fatter jeg ikke?

Rösler må jo så åbenbart være retarderet, men det er jo en sygdom han ikke selv er skyld i. Stakkels individ.
Hør her kære Brøndby fans.
At kalde Rösler for doublemoralsk og en grædekone og samtidig ikke forholde sig til JS elendige måde at sætte BIF op på i første kamp og/eller forholde sig til de elendige udskiftninger, han foretager sig i 2. halvveg, er så tøsebarnligt og outright forkert (Rösler skiftede 4 ud i pausen og AGF scorede 5 min efter, flot mandsmod).

JS skal holde sin kæft, især da BIF de første 30 minutter savende den ene agf´er ned efter den anden,.og skubber endda overdrevet vildt ved dødbolde. At BIF fans i denne tråd ikke har den selvindsigt eller saglige fodbold IQ til at se det selv eller er store nok til at opfatte det, er desværre i tråd med JS barnlige udtalelser og manglende selvkritik. Mangel på klasse og pinligt.
Annonce