Snak

Mere indhold efter annoncen

Ramt Wass: Aldrig oplevet noget lignende

man 27. maj 2024

- Smerten og skuffelsen vil vare noget tid, men vi kan være stolte af, hvad vi har præsteret, siger Daniel Wass.



Læs hele nyheden her
Set i bakspejlet skulle der nok ikke være skiftet den rutinerede Wass ud , men sådan er der jo så meget i kampens hede
Alle skuffer over tid :D

Brøndby tabte klart til mægtige AGF.
Jegskider, Jeps ligesom mægtige AGF også tog mesterskabet fra FCK med 3-2 i næstsidste runde.
Simpelthen bare fantastisk og se! Så skøn søndag det likevel ble. Selvom FCK ikke vandt så ble sommeren lidt mere hyggelig med et mesterskap til fcm fremfor Bøf! Tror også det er viktig for Europa. Bøf er ret og slet ikke klar til at være de beste. Og neste år blir det heller ikke. For da kommer FCK og fcm bare til at vi bli endnu sterkere! Man vinder Guld Taper Sølv Og vinder bronze ✌🏻😎
J.Friis: Ja det var lækkert.

AGF var alligevel ikke gået på ferie. Klappede FCK og BIF i de to sidste runder med et spillerbudget på niveau med Viborg.

FCK har spillere for 5x AGF og BIF har for 2.5x - De må ud og bruge nogle flere penge.

AGF havde intet at spille for, men fik det til at se nemt ud. Selv da Brøndby spillede hjemme foran fans som allerede troede guldet var hjemme, hahaha. Det var sku en god søndag. Jeg fik grinet igennem.

Lige ved og næsten, Brøndby må prøve igen næste år.

Det klippede jo også sidst, da Zorniger stod ved roret.

Minds of 99 - Alle Skuffer Over Tid - Det er Brøndby de synger om. Mon de hører den til træning.

Rasmus Lauritsen lavede mål i begge ender :D Dejligt for ham. 2 kasser i så vigtig en kamp er godt gået.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Lettere overrasket over, hvor usympatisk nogle er herinde. Og endda fck fans, som vitterligt intet har at åbne munden for.

En tredje plads til et hold med det budget. Er jo pinligt. Mindreværdskomplekser at fejre en tredje plads.

Det bedste hold over en sæson, slutter med flest point. Congratz Midtjylland ☺️

Synd for Brøndby, men nok fornuftigt nok, set med danske briller, de ikke skal ud i Europa og hente point hjem til os.
Kan love dig for at jeg grinede det dobbelte da Kamil Sæbe Grabara droppede igen... en joke!! At der så bliver kastet arbejdshandsker mod egen målmand i parken - sikke en støtte fra egne fans!
@Gladeabe,

Det betyder mere for såkaldte "FCK fans" at BIF gør det dårligt, end at de selv gør det godt. Sådan har det altid været, og det kan man jo egentlig kun smile lidt af. Det kan i hvert fald redde min dag at læse sådan nogle ting, og vide hvor meget BIF betyder for dem.
Elsker det. Kæmpe karma.
Fodbold i mit hjerte.
Så ud som om på tv at handskerne blev ledsaget af et banner med opfordring til hele holdet om at tage arbejdshandskerne på.
Fodbold i mit hjerte.
Annonce