Spændende
Snak
Randers henter svensk angriber
ons 31. jan 2018
Randers FC har sikret sig den svenske angriber Mikael Boman, der senest har gjort sig i hjemlandets IFK Göteborg.
Læs hele nyheden her
Læs hele nyheden her
ons 31. jan 2018
Så er der vist nok tid for, det unge talent, Mølvadgaard at finde en ny klub, der har i sinde, at give ham de chancer han fortjener.
ons 31. jan 2018
Mølvadgaard er kun i superligaen grundet hans fars netværk. Han fortjener sku ikke en superligaplads..
ons 31. jan 2018
Det er en interessant situation de har bragt sig i. Fyret træner, ny sportsdirektør på vej og sagt farvel til en del spillere, og dermed tvunget sig selv på transfermarkedet. Hvem ved, om en ny træner og ny sportschef vil spille fodbold, hvor denne spiller passer ind? Men det drejer sig vel helt enkelt om overlevelse, og så må man rydde op til sommer.
ons 31. jan 2018
Det er da fornuftigt at hente en angriber? De ligger kun inde med Kadrii (som er lejet indtil sommer), Markkanen og Mølvadgaard, som kun er 18 år. De kan da ikke nøjes med tre angribere, hvor den ene er så ung. Én skade til en angriber og de er på spanden
ons 31. jan 2018
Jeg kender ikke manden, men er skeptisk pr. instinkt. Det her var ikke, hvad jeg havde håbet på, da sportsdirektøren lovede nye spillere i løbet af dagen.
Randers FC
ons 31. jan 2018
Der er under alle omstændigheder kommet noget fysik i angrebet.
Så er det bare at få hentet Michelsen og på med arbejdstøjet
Så er det bare at få hentet Michelsen og på med arbejdstøjet
Randers Freja siden 1998. RFC siden 2003.
