Snak

Mere indhold efter annoncen

Randers vandt sikkert i Slovenien

tors 15. jul 2010
Randers FC vandt her til aften en komfortabel 3-0-udesejr over ND Gorica i Europa League-kvalifikationen. Unge Mikkel Cramer blev dobbelt målscorer.

Læs hele nyheden her
Sad ellers lige og håbede på en 2-1 sejr til Randers, bare sådan for gode gamle dages skyld ;)
Dejligt resultat :) og lige til alle der sagde at Randers vil få problemer.. giv jer selv en på kassen :D
Syntes at bold.dk bliver mere og mere censuret..
Som en af de første til at skælde Randers ud for deres pinlige indsats i sidste uge, så vil jeg hermed være en af de første til at gratulere Randers for at tage til Slovenien og slå Gorica og dermed tjene vigtige point til den danske pointkoefficient.

Flot at mobilisere disse kræfter lige op til sæsonåbningen i Superligaen.

Nu må 3-0 bare ikke blive en sovepude inden returopgøret, som selvfølgelig også skal vindes; bare 1-0 er nok.
Næstved West Ham Lazio Hansa Rostock Ferencvaros
Sådan Randers!

Dejligt at se Mikkel Cramer komme på tavlen :)
Randers FC i blodet..
Der er da fremskridt i Randers.
Få så Gazprom smidt ud af Champions League. Rusland og Qatar skal fratages VM i 2018 og 2022.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Hva såå kjøvenhawnere , hwa sæjer i te det?
Vejen til helvede er brolagt med undskyldninger....
Vildt imponerende af Randers. De gav over 3 igen på odds. Overvejede det, desværre ikke længe nok.. nå men er stolt og glad på deres og DK´s vegne. Så mangler vi bare lige at Brøndby ryger ud :)
adjo, jeg er enig. Nederlaget mod Dudelange er forkert på så mange måder, men 2 sejre mod Gorica kan gøre det meste godt igen. Men det kræver en sejr hjemme mod Gorica. Det får RFC også, hvis de tager opgaven 100% alvorligt.
I Danmark dræber man giraffer.
Vildt imponerende af Randers. De gav over 3 igen på odds. Overvejede det, desværre ikke længe nok.. nå men er stolt og glad på deres og DK´s vegne. Så mangler vi bare lige at Brøndby ryger ud :)

Jeg synes du modsiger dig selv lidt der.. Du er glad på DK´s vegne, men åbenbart ikke nok til at du håber Brøndby går videre.. Eller har jeg misforstået noget..
SønderjyskE
jevdnusdah, det staves tjøwenhaunere......
I Danmark dræber man giraffer.
Annonce