Snak

Mere indhold efter annoncen
Klykke. Prøv nu alligevel at lege med her. Nketiah bliver tydeligvis holdt fast. Det er vel ret objektivt.

Er der en god forklaring på at den ikke bliver dømt? Sådan helt objektivt?
Arsenal havde en masse boldflytteri men aldrig rigtig skarpe og kunne ikke finde vej igennem uniteds forsvar.
ETH ser ud til at være på rette vej efter en frygtelig start.
Ingen har gjort Arsenal til favorit til noget mesterskab.
Det er trist og ærgerligt at tabe, men opløftende at se hvor langt vi er fremme.
United griber kampen an, som om de mødte City eller Liverpool. Det er da en kompliment vi kan tage med os.
Alle bør efterhånden frygte os. Blev grint lidt af, at jeg udtalte Uniteds hold på papiret er det anden bedste i Premier league efter City. Sejren i dag cementerer det.


Haha så røg jordforbindelsen da helt.
Hej
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Fortjent sejr! Arsenal triller den rundt og det ser flot ud, men nu er det jo ikke det, det drejer sig om…
United var presset i bund i starten af 2. halvleg, både fordi Arsenal spillede flot, men også fordi United trak sig for langt tilbage og dermed tillod det… men kunne score på sine chancer vil jeg hellere end at kunne spille flotte kombinationer og misse målet…
GGMU
***Manchester United***
Gunnar1

Jeg skal ikke vurdere om hvor meget der skal til i en holde situation inden det er for meget.. men det er vel fakta ar ødegaard ikke ramte bolden ved eriksen episoden.

Igen, så skal man nogle gange lade dommere være dommere for de kender loven 110 gange bedre end du og jeg. Og ikke at de ikke laver fejl, det gør den nok, men de er mennesker. Men lur mig om man ikke altid kna finde et par episoder der burde være anderledes til alle hold når sæsonen er slut

Det vigtigste er vel at fejlene minimeres betydeligt mere nu end før VAR. Eller har folk glemt de sindayge fejl der var.

Som neutral er det altid sjovt at følge disse tråde. Efter min mening dømte dommeren en god kamp, og selvfølgelig skal VAR gå ind og annullere målet, da der er klart frispark på Eriksen.

Jeg synes, at Arsenal spiller en udmærket kamp, men at de spiller United ud af banen er jeg ikke enig i. Jo, måske de første 15 minutter af 2. halvleg, men ellers var det en helt lige kamp, hvor United dog er skarpere, og hvor Arsenal ikke spiller sig til noget særligt. Alt i alt en underholdende kamp!
Hvordan kan frisparket på Eriksen være til diskussion? Ødegaard rammer ham på benet, skubber ham i ryggen og har på intet tidspunkt i den sekvens bolden inden for spilafstand
Interviewer: "According to Mark Hughes & Steve Bruce, you were the only player that didn't get the hairdryer. Why was that?" Cantona: "Because I was good"
Klynke, den med at holde tænker jeg at du fint er i stand til at vurdere og graduere. Det er vel ret binært: Holde vs ikke at holde. Arme rundt om = Der holdes.

Det tror jeg ikke noget menneske vurderer 110 gange bedre end jeg.

Nu diskuterer jeg ikke andre situationer, hverken dem for eller imod Arsenal.
Annonce