Snak

Mere indhold efter annoncen

Real Madrid overvandt pibekoncerter

lør 17. jan 15:57

Real Madrid besejrede Levante med 2-0 i en kamp, hvor publikum på Bernabeu flere gange viste utilfredshed.



Læs hele nyheden her
Vigtigt at være tilbage på sejrssporet efter en tumultarisk periode.
Det er op til spillerne nu og det ved de forhåbentlig også godt.
Der er ingen undskyldninger. Kun pligt til at sørge for at sæsonen ikke fortsætter på katastrofekurs.
Hold op hvor man savner at se Valverde på midtbanen. Helt sindssygt en spiller med hans kvaliteter skal figurere på backen.

Real Madrid var jo helt forfærdelige i første halvleg og skaber intet.

Camavinga har aldrig taget et skridt op i niveau, og Tchouaméni er en alibispiller.
Flot dive til 1-0. Han går simpelthen ned 2 sekunder inden kontakten…
Güler kom lige ind og ændrede hele kampen til Real Madrids fordel. Han er hverken 6’er eller 8’er han skal bruges på 10’er positionen.
Det er lidt vildt at se de protester fyringen af Alonso har medført. Tilhængerne luftede også deres utilfredshed med perez på bannere rundt om i byen.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Velkommen tilbage fra de døde, Sims!
Det var for sent at score ift poss. Real Madrid mangler at score i det åbne afslutningsspil. Først efter første scoring bliver spillet frigjort. Bedst idag var faktisk hele bagkæden spillede solidt- specielt Fede( som gik fint frem i sin hybrid rolle). Vini Jr med fin kamp. Afgørende at komme fint videre fra pokalkampen. Hvor lang tid Rodry er ude er lidt uvis. Hala Madrid.
Sims kommenterer kun i Vinderspor
Ulækker spiller simpelthen. Så usympatisk. Føj er ved kaste op.
Så kender man RM igen. Mbappe snyder igen ved at kaste sig før han bliver ramt. Så ulækkert. Han er ikke en stjerne og det bliver han aldrig. Føj føj føj
Annonce