Snak

Mere indhold efter annoncen

Real Madrid-stopper misser sæsonstarten

I dag 14:36

Raúl Asencio har pådraget sig en muskelskade, der holder ham ude i adskillige uger for Real Madrid.



Læs hele nyheden her
Var det ikke rykter om at Mourinho ville selge ham? Tar gjerne ham og Camavinga til Liverpool (Tchouameni blir vel værende). Hadde passet godt under Iraola.
En mand som har noget mandsmod og hjerte, men som reelt set slet ikke er god nok til Real Madrid. Bærer mange store fejl, ofte overtændt og lidt af en liability på banen. Ligesom Camavinga er man altid lidt bekymret, når de er på banen, selvom de til tider også viser sig pænt frem, dog alt for sjældent til at man rigtig har den store fidus til deres videre virke.
If I had the wings of a sparrow... If I had the arse of a crow... I'd fly over Pride Park tomorrow... and shit on the bastards below!
Han skal bare genfinde sin selvtillid - kæmpe stort potentiale, hvis han kan få bundniveauet op…er dog bange for at Mourinho ikke just er en træner der biddrager stærkt til at få de unge til at sprudle
Winning doesn't really matter as long as you win - Vinny Jones
Han skal bare genfinde sin selvtillid


Er seltillid/attitude ikke det eneste han har?

Eneste problem for real er vel at det bliver svært at sælge ham før vintervinduet.
Der er da ikke en eneste klub, måske lige udover Villarreal som kunne finde op at hente ham.

Ikke så længe han har den klamme sag hængende over hovedet.

https://www.espn.com/soccer/story/_/id/43794085/court-rejects-appeal-madrid-raul-asencio-child-sexual-abuse-investigation
Girona, eller andre klubber i den ejerkreds, burde ikke have nogen moralske kvaler. De tog da imod en af dem der angiveligt optog det.
Annonce