Så de to dommere der skal dømme finalen har kritiseret Real Madrid kort før kampen offentligt? Hvor professionelt... Det kan jeg sgu da godt forstå klubben reagerer på. Det er fandme så amatør agtigt alt hvad der foregår dernede.
Snak
fre 25. apr 2025
@Fjelle80: Selvom det ville være en flad fornemmelse at få tildelt en 3-0 sejr, så håber jeg da at Real bliver taberdømt, hvis de ikke stiller op.
Man må da tilkendegive, at den her opførsel trods alt tager fokus fra Real Madrids til tider horrible spil denne sæson.
Man må da tilkendegive, at den her opførsel trods alt tager fokus fra Real Madrids til tider horrible spil denne sæson.
fre 25. apr 2025
Den mest usle klub i verden. At de bliver benådet med den ene vanvittige kendelse efter den anden i alle turneringer. At mbappe ikke har karantæne er vanvittigt, at de ikke får rødt mod Bilbao, at mbappe fik straffe mod Valencia og den seneste el clasico hvor hvor de ikke får 3 stensikre røde kort i første halvleg - blot en lille fingerspids af sindssyge kendelser til deres fordel. Derudover skulle de ikke engang stå i denne finale. Celta vigo havde fortjent at gå videre, da de mødtes, men 5 vanvittige kendelser til Real Madrid og så blev det umuligt for dem. Man ser ingen andre klubber nyde samme fordele og at de samtidig opfører sig som de gør, gør dem endnu klammere.
fre 25. apr 2025
Så de to dommere der skal dømme finalen har kritiseret Real Madrid kort før kampen offentligt?
Nej. De reagerer på det pres og den hetz Real har sat på dommerne.
fre 25. apr 2025
Selvom det ville være en flad fornemmelse at få tildelt en 3-0 sejr, så håber jeg da at Real bliver taberdømt, hvis de ikke stiller op.
Det vil de givetvis gøre. Jeg tror dog bare at det er tomme trusler.
Mit spørgsmål gik mere på formalia ift kampe. Jeg kan huske at der var noget i ChL med et hold der var tvunget til at køre 500 meter i bus, fordi reglerne sagde at holdet skulle ankomme i bus.
fre 25. apr 2025
Det er godt nok small club mentality for en af verdens største klubber.
En skamplet på Real Madrids renommé.
En skamplet på Real Madrids renommé.
Redigeretfre 25. apr 2025
Bedst som man tror RM ikke kan synke dybere, går de all-in på at modbevise den tanke.
Jesus hvor er den klub dog blevet absurd patetisk
Jesus hvor er den klub dog blevet absurd patetisk
fre 25. apr 2025
Jeg syntes ikke de spanske dommere er specielt gode, de kommer simpelthen for meget i fokus. Når det er sagt så er det uhørt hvad Real Madrid gør, men det flugter nok meget godt med deres boycut af ballonen - det er ikke det Real Madrid jeg husker. Hvad foregår der i øjeblikket med det her krænkelses kort?