Den albue der bliver snakket om - Kan I linke til den?
Snak
søn 26. okt 18:44
Jeg savner noget klasse og respekt fra særligt Madrid fansene efter sådan en kamp. Når man vinder bør man I min optik være det større menneske og ikke hovere og provokere. Synes Madrid var bedst i dag, men det var en tæt og dramatisk affære.
søn 26. okt 18:45
Fuldt fortjent sejr ! Flot kamp af især Carreras, som åd Yamal råt og spyttede ham ud bagefter. Også en flot kamp af Mbappe og Bellingham. Synes dommeren overall dømte en fin kamp. Offsiden havde jeg dog svært ved at forstå/se. Dejligt Pedri blev smidt ud. Han skulle dog ha fået gult/rødt 5 min forinden. Ved ikke hvad der var mest pinligt i kampen - Vinis opførsel ved udskiftningen eller Barcelonas mange spillere der konstant brokkede sig og tudet og filmede. Tænker de må dele æren. 5 point foran. Videre. Hala Madrid!
AGF siden 1988
Blackburn Rovers siden 1993
Real Madrid siden 1994
søn 26. okt 18:45
Ligesom RM ikke fik straffe da Vini sparker ind i Yamal, så giver det ikke noget at løbe ind i arm på en der hænger i luften.
Der er lidt forskel på at have foden på jorden og albuen i hovedhøjde.
søn 26. okt 18:46
Hvor er alle de barca fans, som skrev herinde, at Barca vil flå Real fra hinanden i El Clasico. Og Yamal må græmme sig lidt oven på sine udtalelser.
søn 26. okt 18:46
Kun på Bold.dk finder man gamle mænd, som losblancos der sviner børn til
Ah ja, det 18-årige barn, Lamine Yamal.
søn 26. okt 18:46
Glimrende at barca fans/Vini haterr tuder, og kommer med det ene lorte indlæg efter det andet. Faktum er, Barca er 5 point bagud nu, Lamine ligner en idiot, Pedri udvist. I trænger vist til en lur pattebørn
søn 26. okt 18:47
Tillykke til Real. De var klart bedre end Barca i dag og spillede en god kamp, og Yamal var en skygge af sig selv. Han lignede en, der manglede selvtillid og virkede hæmmet af hans tidligere skade. Der er heldigvis god tid til at få repareret på tingene før næste el clasico. Det bliver en anden kamp på Camp Nou 💪