Snak

Mere indhold efter annoncen
Som real mand var jeg nødt til at slukke efter 2-2 målet. Det er pinligt med så meget dommerhjælp. Almeria robbed big time. Har ingen ord, det grænser til en skandale for at være ærlig. Hvis vi skal snakke om noget andet så viser ancelotti endnu engang han taktisk fejler så kæmpe stort nogle gange at det gør helt ondt.
Rammer skulderen på de billeder jeg så. Videre
Han var da godt gal ham Almeria træneren, fornuftigt at stikke ham en rød billet - besynderlig opførsel. Men hey, VAR gør da de kedelige bundkampe lidt sjovere, jeg er fan!
Uha, det gør faktisk decideret ondt at vinde på måde.. Asi asi asi og alt det der, den må vi æde i dag..
Straffesparket håber man naturligvis aldrig bliver dømt, da det er decideret åndssvagt, og Vinicius´ mål skal ikke stå, da det er med armen, Almeria bortdømt, men immervæk også svært at være dommer i den situation, da den eneste vinkel de viser ham er den, hvor det ligner, at Vinicius rammer den med skulderen.. Frisparket til Bellingham var mere korrekt og kunne sagtens dømmes.. men av, Almeria fortjente point i dag, det må være klart.


Fuldstændig enig, man kan være glad for de 3 point naturligvis, men ellers er det som helhed ikke en kamp at være stolt af, de 3 point kommer jo i dag med en hel masse held (eller dommerfejl, hvad man nu kalder det). Det skal naturligvis ikke være nødvendigt for at slå nr. 20 på hjemmebane.
Sjovt som Madrid fans kan sidde og forsvare dem så meget og dommerens beslutninger, samtidig med at skrive at det er typisk barca fans som tuder og mener han dømte forkert.
Men alligevel sidder der lige så mange real fans og skriver det var pinligt at vinde den kamp pga de dårlige dommer beslutninger.

Enten er nogen af real fansne hyklere og ellers må de andre være hemmelige barca fans.. Hvad siger i Juggs og KaninWest, er i hyklere?
Mere indhold efter annoncen
Annonce
@Gammelmand, er du ny her? Hvis du bare læser et par af dem der kalder sig "real fans", så kommenterer de kun kritisk omkring Real. Det er bare Barca fans i forklædning og der har været hundredvis af den slags profiler igennem tiderne :)
Der er dårlige dommere, blinde fans og gamle mænd…
Arh demot. Man skal godt nok vende det blinde øje til for ikke at synes det der var lort at se på. Det er jo lige før det nærmer sig Barca Paris kampen.
Det er jo skræmmende at man med VAR kan formå at lave SÅ store fejl. Jeg føler med Almeria som spiller en stor kamp på Bernabeu og taber udelukkende grundet dommerfejl.
Det er kun Madrid fans, som kan benægte, at denne kamp var korrupt. Sørgeligt for spansk fodbold.
Alle jer der siger at VAR fucker op i dag, kan I ikke lige smide beviserne i stedet for at råbe, at ulven er kommet.
Det eneste hold der kan vinde superligaen er fck - som dog, taber dét ind imellem til andres momentane glæde. Fan siden 1234, mega fan siden 4321
Annonce