HELT ÆRLIGT...Når man tænker på de nærkampe i feltet der generelt forekommer i fodboldkampe på hjørnespark, dødbolde osv. SÅ DØMMER MAN IKKE STRAFFE PÅ DENNE SITUATION...ER I SINDSYGE ELLER HVAD???
"Tror folk skal se situationen igen, hvis de tror Benatia laver en god aktion og kommer først på bolden. Han rammer jo tydeligvis ikke bolden, men i stedet i brystet på Vasquez"
Se situationen igen. Han er på vej ned, da han rammer ham.
Jeg tror, at United aldrig kommer til at vinde Premierleague igen med Ferguson som manager. Der er virkeligt kommet et skifte.
-Jan Mølby
Ja, jeg kan godt se at det er tyndt, men Benatia planter jo først en hånd i ryggen på Vazquez og lægger derefter benet ind mod ham. Ikke stort; men dog kan det sgu godt dømmes, hvis dommeren vurderer at Vazquez bringes ud af balance.
Har sgu ondt af Juve-spillerne, at det slutte på den måde med sådan en 50/50-situation. Sgu også for dumt af forsvarsspilleren, at han giver dommeren muligheden for at dømme.
Meget uenig. Jeg kan slet ikke få øje på, hvad Benatia gør galt. Selv taget dommerens linje i betragtning. Så vil jeg gerne påpege, at Ronaldo gentagende gange filmer og appellere for straffespark, så det er vel også et mindre mirakel, at han overhoved var på banen til at tage det "straffespark" eller lægge op til Vazquez?