Snak

Mere indhold efter annoncen
Ja han kunne sagtens vælge at sige nej til Tottenham og håbe at United hævede deres bud. Eller at Real Madrid kom indenom. Men hvis West Ham kun har accepteret Tottenhams bud, så har han vel ret beset ikke fravalgt noget? Så har han takket ja til fuglen i hånden i stedet for dem på taget... eller ved man, at United (udenom West Ham) har præsenteret en lønpakke for ham?

Det er klart at I Tottenhams situation så skal der mange penge på bordet, hvis man skal slå top 4-6 holdene i en budkrig på lønnen. Forhåbentlig kan det sportslige projekt bære, så det kun er en sæson eller to hvor der skal overbetales for spillere for at lokke dem til.
Men de priser er fuldstændig latterlig!


Det kan ingen være uenige om.

Mit bud bliver dog at United ender med at betale £75-80M for hvad der så bliver deres 3. eller 4. valg. Prisen på gode centrale midtbane spillere er bare vilde.
Og du mener, at Sesko, Mbeumo og Cunha, der alle er billigere end Fernandes og Anderson samt har bragt United til 3. Pladsen (sammen med deres holdkammerater) ikke er bedre signinger. Det beviser kun min pointe.

Selvfølgelig er Elliot Anderson bedre end de tre. Han var den bedste spiller i ligaen sidste sæson på sin position, sammen med Rice, og endda 4 år yngre end sidstenævnte.
Annonce