Snak

Mere indhold efter annoncen

Remco-hattrick i Brøndby-comeback

søn 29. aug 2010
Remco van der Schaaf scorede hattrick for Brøndby, da det med det yderste af neglene lykkedes vestegnsklubben at hente 3-3 ude mod Lyngby.

Læs hele nyheden her
elendigt..
Brøndby IF Chelsea FC AS Roma Hannover 96
Ej, en ringe dommer... Begge veje og så lidt til. :-(
Hahaha lækker uafgjort Lyngby :-D kan kun finde den kamp alt for sjov. Dejligt at se Bundby smide point igen igen igen. Det er jo simpelthen ren og skær nydelse for alle pengene.

Nu er der jo nok en enkelt tøse sur Bundby fan eller to der mener at de blev snydt for straffe.. og ja det gjorde i.. men mon ik jeres held med dommeren imod OB opvejer den situation hehe ;-)

Tak for dagens bedste oplevelse i fjerneren Lyngby.
Den der går i andres fodspor vil aldrig gå forrest!!! Nottingham Forest
27/8 2010: ”Det skaber forhåbentlig en trods-reaktion, hvor vi smadrer Lyngby fuldstændig på søndag”, lyder det fra Mike Jensen til sporten.dk

Ahahahaha, så nuttet
Nicki Bille til FCK, så brækker jeg mig
Remco på toppen fremover, jallow på bænken!

Virkelig mangel på en angriber med lidt kvalitet i Brøndby :(
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Jeg skal love for at Lyngby blev smadret...

...

Vi er til grin.
Puha, meget skidt! Vildt nok af Remco, men er stadig ikke fan af ham :D
Remco van der Schaaf?? Ny angriber??
BIF - FCB - Arsenal - St. Pauli Øgenavne som; Bundby, PS&E, FC Nordea, Bjerregaard IF osv., var sjove i folkeskolen, kom nu videre, tak.
fuck hvor er jeg træt af at de skal ha hjælp af de latterlige dommere hver gang....mod OB får der foræret et straffe og i dag så er der klart frispark på målmanden...FUCK FUCK FUCK
Hattrick af en forsvars spiller. Kan BIF angriber bare ikke score?
Godt i fik scoret til sidste, selvom i gerne skulle have taget alle pointene.
Annonce