Snak

Mere indhold efter annoncen
Så længe vi har et landshold, vil der altid være virkelig mange holdninger til hvordan landstræneren gør det. Jeg undrede mig kun over hvorfor Billing først kom ind efter næsten syv minutters tillægstid. Det er nærmest at gøre grin med ham. Riemer har generelt gjort det rigtig fornuftigt, men jeg kunne rigtig godt tænke mig lidt mere overblik når tingene spidser til.
Forza Napoli Sempre!
Meget enig mht Dreyer - en af vores spillere i absolut topform, hvis vi skal stole på de amerikanske nyheder. Helt idiotisk at starte med Eriksen på banen, som top præsterer i Bundesligaen sammen med resten af Wolfsburg mandskabet. Billing burde også ha været skiftet ind efter 1 time i stedet for Damsgaard.
AGF siden 1988 Blackburn Rovers siden 1993 Real Madrid siden 1994
Enig i det meste. Men Dorgu var da eneste trussel vi havde offensivt. Det endda som venstre back. Indskiftningen af Billing i 6. minuts overtid giver kun mening hvis man ville trække tiden og sikre 2-2. Dette giver i sig selv ingen mening da vi ville være i samme position mod Skotland med et nederlag i Parken. Kun sejr ville reelt sende os til VM. Jeg undrer mig såre over Riemers taktik i går.
Hyldest til I.C. Ravn, Godtfred Brøchner og Søren Høegh anno 1917
Det var komplet uforståeligt, at Riemer ikke tog Eriksen og Wind ud i pausen. De var begge helt væk og passer ikke til et hold, som skal op i fart. Den sene Billingudskiftning var også temmelig besynderlig. Rieper virkede helt handlingslammet.
At han bare overvejede at skifte Isaksen, fortæller desværre for meget om Riemers kvaliteter som træner. Damsgaard var helt færdig at se på i minimum 15-20 min inden han blev udskiftet. Trænerarbejdet i går var sgu på et for lavt niveau til at jeg er tryg ved at fortsætte med Riemer. Jeg var uforstående for mere eller mindre alle hans dispositioner fra start til slut.

Wind og Dorgu var decideret uduelige i 1. halvleg. Var meget overrasket over at de fortsatte i anden.
Det ville give god mening. Wind og Eriksen, er ikke kampvarm. Dreyer og Billing ville have gjort en stor forskel.
Dreyer i front og med Isaksen på højre side, ville de have udgjort en stor trussel.
Ja den udskiftning i det 96. Det giver NADA mening og vi skal op og score også skifter man fandme ud i det 96 min.
Forza inter!!!!!!💙🖤 OB i dk 💙
Annonce