Snak

Mere indhold efter annoncen

Riemer holder Schmeichel-samtaler privat

tirs 17. mar 12:27

Brian Riemer vil ikke løfte sløret for, hvad han har talt med Kasper Schmeichel om, men han forholder sig til, at målmanden er skadet, og at han holder fokus på de spillere, der er klar.



Læs hele nyheden her
LMAO .... Riemer holder fokus på de spillere, der er klar .... og har udtaget Damsgaard ..

Jeg gætter på, at DBU forlænger med Riemer når han har tabt kvalifikationskampene...

SIkke et klovne-show
Mon ikke han har lovet Schmeichel startpladsen i målet hvis de ryger til VM og at han ikke længere er skadet. Andet ville undre mig meget
I får næsten Trump til at lyde fornuftig, @SecondHead og @Balotella
Tak :)
Vi er fuldstændig ligeglade med Riemer og Schmeichel og særligt deres indbyrdes relation. Schmeichel er fortid i Celtic og på landsholdet. Måske har KS spillet en del landskampe, men det skyldes hovedsageligt nepotisme, som startede allerede med Hjulmand. Læg dertil den pro-russiske Peter Boleslaw der er personlig ven med Putin og har reklameret for Rusland som fodboldnation ved hver given lejlighed (mod kontant betaling naturligvis - sidenote: Måske EB og/eller SKAT burde kigge på de betalinger Peter Schmeichel har fået fra Kreml?). Boleslaw har en direkte truende adfærd når han eller KS kritiseres og Hjulmand/Riemer har ikke turdet tage sagen videre. Ellers havde Rønnow stået fast siden 2022. Men for KS gælder det om at samle landskampe uanset om han koster holdet. Kodeord: Grådighed. Akkurat som Boleslaw. Videre. Væk.
Det er ikke din klub - Du følger den bare
Mere indhold efter annoncen
Annonce
I får næsten Trump til at lyde fornuftig, @SecondHead og @Balotella

Super!!! Takker 👍🏻👍🏻👍🏻

Lugano, det er underholdende, ligesom Lars Boje Mathiesen kan være underholdende.
Jeg må vist hellere hente sølvpapirshatten ned fra loftet
Kasper træner med i Celtic?

Var der ikke noget med at der var et par spillere fra Superligaen der fik bøde/karantæne for at melde afbud uden grund?

Så burde det sgu også gøres denne gang.
Selvfølgelig skal Riemer udtage Damsgaard. Der er jo ingen der ved, hvor slemt/ikke slemt hans skade er pt. Han bliver undersøgt i Brentford i dag, og så kender man omfanget.

Riemer har helt sikkert en reserve klar til indkaldelse, hvis det viser sig, at Dams ikke bliver kampklar.

Helt vildt som folk ikke forstår ganske simple mekanismer, så længe man kan brokke sig.
Vi er ikke gode til fodbold i Nordjylland
Annonce