Snak

Mere indhold efter annoncen

Riemer kiggede på FCN-juvel: Vi har en klog landstræner

I dag 08:43

Brian Riemer kiggede blandt andet på Justin Janssen i Herning, og det forstår Jens Fønsskov Olsen godt.



Læs hele nyheden her
hans niveau er virkelig steget, det er helt vildt
Alt ved denne artikel er ufrivilligt morsomt!
KSDH!
Jeg er helt sikker på at Janssen nok skal ende på landsholdet.

Fønskov glemte iøvrigt at knægten også kan sparke dem i kassen selv.
Hvis i synes vi er gode nu, så bare vent og se!
Højre og venstre, op og ned, ud og ind, frem og tilbage, fra side til side. 😂
Riemer aner ikke hvad der foregår, han udtager bare de spillere han har haft på KB talent i tidernes morgen som Viktor Jensen og storebror Nartey
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Klog landstræner?. Han er møg elendig.
Det er så vildt, Riemer stadig er landstræner.
“- Justin Janssen er også interessant at holde øje med til fremtiden.”

Hvis Riemer var en klog landstræner, holdt han snuden i sporet og fokuserede 100% på nutiden. At begynde at kigge på fremtidige emner som Justin Janssen virker malplaceret - især fordi det vel er usikkert, om Riemer overhovedet sidder i trænersædet på den lange bane.
Det må være op til folk som Lars Knudsen og DBU’s talentudviklere at spotte og udvikle spillere til fremtidens landshold, mens landstræneren leverer resultater i nuet.
Det er fint at han både kan spille kort og langt, men langsomt er ikke en egenskab landsholdet bør lede længe efter …. ;/
Ville hellere have Jannsen på landsholdet end Billing. Uden tvivl.
Annonce