Snak

Mere indhold efter annoncen

Riemer venter med at afsløre anfører-valg

lør 11. okt 19:15

Spillerne har ikke fået holdet, det får de først søndag, hvor det også afsløres, hvem der er anfører, siger Brian Riemer.



Læs hele nyheden her
komisk hvis Schmeichel starter, til grin hvis han er anfører
Hvorfor?
I guder er vi ikke ovre Schmeichel debatten endnu. Ærligt der var grund til det dengang. Men hvem er bedre lige nu? For det sgu ikke de to andre som er udtaget. Ingen af dem præsterer.

Mon ikke han venter for ikke at afsløre startopstillingen. Eventuelt om Chr. Eriksen starter
Højbjerg, må være færdig som anfører.
Ikke 1 men 2 gange, har han sat holdet, i en vanskelig situation, med 2 fuldstændig tåbelige og unødvendige Gule Kort, efter hhv. efter 4min, mod Skotland, og efter 5min, mod Belarus. Og make no mistake, begge var helt efter bogen. Dog var han, meget heldig, ikke at, trække et Rødt, i kampen mod skotterne, for den vilde tackling, på McGinn. Og 5min inde i kampen, mod Belarus, laver han en tåbelig, tackling i brysthøjde. Ingen af forseelserne, var i øvrigt nødvendige. Vi ved jo alle, at nogle spillere, tager en for holdet, hvis situationen er farlig, men det var ikke tilfældet her.
Højbjerg, er en vigtig spiller, på det danske landshold. Og jeg håber, at Riemer har haft, en alvorlig samtale med Højbjerg, så han ikke, kvajer sig fremadrettet.
Det er der ikke råd til . . . .


Bliver sikkert hans søn, Eriksen som sikkert også "er i god nok form og forfatning" til at starte

Håber mest på det frække bud og sige AC/Joachim A
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Kortet forleden var da ikke ‘efter bogen’. Mystisk linje, dommeren udstak.

Fed NATIONEN-stil I ellers kører her på EkstraBladet.
Morten Olsen: Vi skal huske på, at Danmark er en stor fodboldnation, men et lille land. https://imgur.com/a/NnVu7eA
@G-T-F: jeg mener generelt ikke vi skal kommentere på hinandens grammatiske kolbøtter og jeg er på ingen måde nogen 12 tals elev selv.
Men jeg tror du har sat en ny komma rekord på Bold.dk, så tillykke med det ;)

Ot: du nævner 2 kampe hvor han har begået hvad der må betegnes som fejl. Du ved, dem vi alle begår på daglig basis i større eller mindre grad.
Hvad med de andre 86 landskampe han har spillet..kunne man forestille sig at det gav ham bare lidt kredit?
SITLIF 🤍💙 En gång är ingen gång 💚🤍
Jamen dog. Nu kommer jeg ikke til at sove i nat
Gunung api:

Meget enig i begge dine pointer (VILD kommatering og hav nu lidt tolerance med PEH)
Det er da utrolig dårlig stil, hvis Højbjerg, holdets anfører, er rejst hjem! Hvorfor bliver han ikke og støtter holdet??
B1903 siden 1968. FCK siden 1992. Leeds siden 1970. Gladbach siden Allan Simonsen. Real Madrid altid.
Annonce