Snak

Mere indhold efter annoncen
moderator
Det er sgu meget godt gået. Der var alligevel nogle stykker der spåede at han ikke skulle være med omkring førsteholdet, og nu starter han sgu mod Valencia. Vildt nok.
Dette er en signatur.
Jeg er Barcelona fan, han får chancen, de ser han ikke er god nok og kommer ikke mere med.

Vil du få det bedre, hvis du får ret?
Fast inventar på Sektion 12. Loyal støtte af Spurs siden 1981.
Næppe en ligeså stærk start-11 som FCKs da Rashford blev smidt ud i Parken og Roony blev matchvinder.

I omvendtland.

God vind, my friend og tak for alle de gode minder!
FCK fan, bor i Bodø
Celticpark Du er Barcelona fan og så støtter du ikke engang dine egne spillere 🤣
En mand, der aldrig har spillet én eneste god kamp fra start i FCK-trøjen, starter pludselig for Barcelona. Det er eddermame en vild historie. Ift. spillere som VK, Daramy, Froholdt, Robert Skov og andre FCK-stjerner, som decideret brændte Superligaen af over en længere periode, så viste Roony kun i meget få glimt - og som indhopper - at han har noget specielt.

Jeg synes i øvrigt, det er et mærkeligt narrativ at kritisere folk, der mente, at en spiller, som ikke engang kunne spille sig på holdkortet i FCK, var købt af Barcelona til 2. holdet eller som videresalgscase. Det er da en fuldstændig logisk og rationel overbevisning?

Jeg har selv haft meget svært ved at forstå hypen omkring ham - men det er måske mest et udtryk for, at jeg så noget meget specielt i en kamp mod Manchester United, som jeg ikke så fra ham igen.

Men kæmpe respekt for Roony, som jo helt tydeligvis har taget nogle gigantiske skridt på meget kort tid - og det er jo noget af det, som de helt store talenter kan.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Roomy og Rashford i Barcelona´s start-11 - så har man set det med.
Utroligt hvordan fck fans kan gøre det til en personlig vendetta, at folk har skrevet at han højst sandsynligt ikke får meget spilletid.

Kigger man på holdkortet, er der jo hellere ikke meget der tyder på han bidder sig fast.

Husk det er samme klub der købte og brugte Martin braitwaith
F.C.M
Det er en vild bænk de har Barca
ahh, lige omkring salget var det ikke ligefrem tydeligt det ville gå den vej.


Ikke blandt flertallet herinde, men vi var da et par stykker der fulgte lidt med i meldingerne fra Spanien.
Yamal er ikke med på grund af "problemer i kønshårsregionen", ifølge Barcelonas officielle udmelding. Haha, Reddit er dead set på, at han har en kønssygdom. Hvorfor ikke bare finde på en anden formulering fra klubbens side?
Annonce