Snak

Mere indhold efter annoncen
@Corbo
Helt enig. Hvis han på et tidspunkt spiller godt som starter kontinuerligt, er han både på landshold og aktuel for de semi-store klubber der kigger på ham.

De helt store tror jeg aldrig han kommer til. Dertil er fart både som presspiller og som trussel i dybden for vigtigt i moderne fodbold, og han har hverken det ene eller andet. Derudover har han umiddelbart ellers hele pakken (minus fysik, men det kommer om et par år), hvilket får ham væk fra Superligaen til sommer, tror jeg.
@Scotchbonnet
Det er også ved at være nu, for han ligner umiddelbart en, der snart er for gammel til U21-landsholdet.

Så er det heldigt, at det ikke er hvad man ligner, men hvor gammel man er.
@ Aussie

Nu hvor Sverige ikke kan kvalificere sig til EM længere, så er det vel oplagt at andre kan komme til til.
Corbo: hvorfor score han så flest mål når han starter kampen ??

OraltNok: årets joke har du lige lavet. !!!!!
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Han er bare ikke god nok ligesom Falk, Jelert og Lerager heller ikke er gode nok for vores landshold. Kun FCK fans der er forblindet og forbliver sofatrænere i al evighed, amen.
lyder lidt som vores Hjulmand som er igang med at smadre ungdommen og udviklingen på landsholdet.


Det er alligevel et af årets dummeste indlæg herinde. Imponerende.
To her i tråden skriver “han er bare ikke god nok” - en hyppig kommentar i diverse tråde, men hvorfor overhovedet skrive noget, hvis man bare kaster et indholdsløst statement ud og ikke gider at argumentere for det? Jeg forstår ikke behovet. På mig har det altid den modsatte effekt - når nogen skriver “sådan er det bare”, tror jeg instinktivt det modsatte.
redigeret: den sidste idiot er ikke født endnu.
Så få det danske pas Roony.
“Der var andre der trak mer' end jeg”
Annonce