Snak

Mere indhold efter annoncen

Roony slår fast: Drømmer om at spille for Sverige

lør 26. aug 2023

Roony Bardghji slår fast, at hans drøm er at spille for det svenske landshold - og altså ikke det danske. 



Læs hele nyheden her
I am confused......whats going on.....
Skal man ikke have været i Danmark i syv år for at blive dansk statsborger? Men ok det har han nok også været når man evt kunne blive aktuel for landsholdet. Men spil da for det svenske eller evt for det land hans forældre kommer fra. Ved ikke hvor det er.
Vejle BK siden 1984
Ingen gider Danmark :D Men det er klart efter man blev til grin i Qatar og har samme pt som Kazakhstan i EM kvalen.
Har da intet med om man gider DK eller ej at gøre...
Knægten er jo svensk, så bare fordi, at han boet i Danmark i nogle år, så forsvinder hans nationalfølelse da ikke.
Godt han lige er ude og slå fast at han altså er svensker og det er det svenske landshold han drømmer om at spille for.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Ingen gider Danmark :D Men det er klart efter man blev til grin i Qatar og har samme pt som Kazakhstan i EM kvalen.

Danmark har flere point i sin pulje, end Sverige har i deres. Og kan du i øvrigt ikke lige fortælle mig, hvordan det gik Sverige til VM i Qatar?

Jeg tvivler på, at det er dét, der gør forskellen for Roony.
Så det her forleden fra hans agent med han måske ville være dansk var jo det flere gættede på. Blot et stunt.

Men som flere skrev så ulækkert det her med egoer der forsøger at presse sig på et A landshold/ eller forsøge at tale en spiller op med den her form for selvskabt opmærksomhed.

Men skal lige understreges det ikke var Roony, men hans agent
Wtf. Lider han af bipolar eller hvad?
Forekommer en lidt fesen agentdreven historie for at lægge pres på det svenske fodboldforbund ?
Ingen gider Danmark :D Men det er klart efter man blev til grin i Qatar og har samme pt som Kazakhstan i EM kvalen.

Nok derfor ser man så mange være klar til at tørne ud for Tyrkiet. Så kan man holde ferie i stedet for at spille slutrunder.
Annonce