Snak

Mere indhold efter annoncen
Hvilke konkrete begrundelser, der kan bakkes op af præstationerne på banen, ville du have for at vælge Bendtner over, eksempelvis, Nicolai Jørgensen og Ingvartsen?

Vi kan jo starte med 29 landsholdsmål ...
Vi kan jo starte med 29 landsholdsmål

Jon Dahl lavede 52 mål, så ham kunne vi måske også hente ind, nu vi alligevel hænger os i fortiden. Faktum - og ja, det er vel et faktum - er, at vi lige nu har angribere, der laver flere mål end Bendtner, og hans præstationer på banen idag - ikke for fem år siden, men her og nu - berettiger ikke til, at han skal være foran, hverken Dolberg, Jørgensen eller, for den sags skyld, Ingvartsen.
Braithwaite og Vibe er da totalt ligegyldige, bliver aldrig afgørende på landsholdet.
Braithwaite var ellers bedste spiller på banen i sidste kamp på trods af begrænset af spilletid, men han er jo heller ikke en angriber der skal score målene så derfor svært at sætte op mod bendtner. Nicolaj Jørgensen ser ud til virkelig at have fundet målformen i denne sæson.
LUHG
Annonce