Snak

Mere indhold efter annoncen
True true.. kan godt være jeg bare lyder bitter, men Aab spillede med reserveholdet, da vejle ikke ville være med til at rykke kampen, og alligevel ku de spille 1 - 1, så det er nok grunden til de blev slået ud (på straffespark),, men vejle er skam på vej frem, synes bare det var unfair det de lavede..
Aab Man utd
Lassessp,

Stop med at give AaB et dårligt image og bliv på topic, ellers kommer Pierre med øksen igen igen ;-)
Er det ikke bare lidt ligegyldigt, om det er den ene eller anden klub, der deltager i stedet for Aab....de fleste SAS klubber stiller jo med diverse reserve-/ynglingespillere.

Det ville Vejle jo også gøre, og det gør SønderjyskE også
www.VoresKlub.dk - Podcast om SønderjyskE
Synes at det er nice, at SønderjyskE overtager. Havde nu også gerne set at det blev vejle, eller at Aab selv havde valgt at deltage.

Hvad angår at pokal kampen ikke blev rykket, så siger jeg bare at Aab spillede altså ikke med Reserve hold passé. det var altså et ganske hæderligt hold. Desuden skulle Aab´s spillere da være glade for at de så ikke spiler i en bedre liga, hvor der til tider spilles 3 kampe om ugen. Det er jo ikke gennerelt de skulle dette. Så de burde kunne klare det. Men jo altid en god måde at fjerne fokus fra sig selv på.

De har gjort det flot, som vejle også har gjort.., om vejle er Danmarks 4. rigeste klub, kommer nok helt an på hvordan man måler det, og tæller det sammen. Men ok.

Glæder mig til stævnet...
Boldklubben Frem 1886 (Spillet og fast foelgende siden jeg var 4 i 1984).
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Kunne da godt tænke mig at vide, hvem der foruden FCK er rigere end Vejle!!!!!!!!!!
Jeg kunne egentlig også godt tænke mig at høre hvem der ellers lå over Vejle. Hurtigt tænker jeg FCK, Brøndby, AaB. Men så tænker jeg også hvor er OB så henne i det regnskab.

Og endelig: Hvis VB er DK 4. rigeste klub, hvorfor er de så ikke et etableret tophold i SAS-ligaen i stedet for et elevatorhold, som de har været de sidste år??
De STØRSTE: Juventus AaB FC Barcelona Tottenham
til beringer..

Vil lige sige at Aab havde 0, max 1 fra den start opstilling de havde i kampen lige før vejle kampen ,
Aab Man utd
til beringer..

Vil lige sige at Aab havde 0, max 1 fra den start opstilling de havde i kampen lige før vejle kampen ,
Aab Man utd
Det bliver svært at vurdere holdene til Tele 2 cup ud fra deres placeringer i ligaen(og 1. div.), da det mest er yndlingespillere og reserver holdene har med... Men det bliver sjovt at se noget teknisk flot fodbold fra de unge talenter...
Det bliver spændende at se hvordan AGF gør det med Martin Bech på mål, nu hvor han normalt er angriber...!:D

My-Block

Det vil være en løgn at kalde Vejle for et af Danmarks bedste hold pt. fordi de er dominerende i 1. div...
Lyngby var også dominerende i 1. div., men se hvordan de klarer sig i SAS-ligaen....
Byens hold fra 1880 (1902) ..og Blackburn Rovers ''Man har et stundpunkt, til man tager et nyt'' - se bare hvad man acceptere i fodbold i dag!
Annonce