Snak

Mere indhold efter annoncen

SønderjyskE jagter offensiv forstærkning

fre 24. nov 2017
Sønderjyskes sportschef, Hans Jørgen Haysen, ønsker sig en angriber til januar, som kan supplere Mikael Uhre.

Læs hele nyheden her
Fedt med gengivelse af artiklen, Ctrl-C Ctrl-V, så har man pludselig en lang artikel.
Måske, artiklen er lang . Vi Sønderjyske fik 3point . En lidt grim sejer ,tæller også ... Alle mand på stadion til Brøndby kamp.
Sønderjyske 2-0
Fint med en angriber, men jeg vil blive ked af det, hvis Uhre bliver solgt. Ham skal vi holde på nogle år endnu.

Vigtigste mål i januar for Haysen:

1) Forlænge med Kløve og Luijkx, der begge har kontraktudløb.

2) Sælge Mitrovic og få udlejet Vinderslev, Olesen og Hedegaard. Sidstnævnte er mystisk nok gledet helt ud i kulden, selv om han scorede flere vigtige mål under Jakob Michelsen.

3) Få fat i en mere holdbar løsning til venstre back. Simon er for skadet. Ritter gør det egentligt OK, men der mangler kvalitet i forhold til højre side.

Vi har en god trup, når alle er klar.
Har Haysen nogensinde forlænget en spiller?
Jeg har hans nummer, men du får det ikke. Så du må selv finde en måde at spørge ham på.
Så se at få skudt Zinckernagel af. Alle kan se at Nørgaard ikke vil bruge ham. Det er fandme ikke til at holde ud at se på.
Zinkernagel. . kan begå sig overalt i ligaen. Klasse fornægter sig aldrig
Annonce