Snak

Mere indhold efter annoncen

Sørensen upåvirket af smædesang: Intet forhold til FCM-fans

søn 17. aug 17:21

Christian Sørensen gør det klart, at han aldrig fik et forhold til FC Midtjyllands fans. Søndag sendte FCM-fansene undervejs i kampen mod Vejle Boldklub en mindre sviner mod venstrebacken.



Læs hele nyheden her
Må være den mest hadede spiller af forskellige klubber: VFF, FCM og FCK 😅
Dansk fodbold er mit mellemnavn #Denfarligste9’erISpillet 😜
FCM fans? Hvem er de? Har de noget historik?
FCK hader ikke den mand. Ekstremt sympatisk som jeg er så glad for fik chancen i FCK i modsætning til i FCM.
Hadet i FCK?! Overhovedet ikke. Manden skulle have haft flere chancer
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Det er simpelthen så ultra bøvet.

Fin reaktion fra Christian Sørensen i øvrigt.
Shit medierne kører i noget ligegyldigt.

Nu var det ikke ret meget der blev sunget om det, og det var kun en lille gruppe.

Det er sgu ikke noget ret mange FCM fans går op i.
Synes også han er mega sympatisk!

Men vff har ondt over han tog til fcm, fcm har ondt han har været i Viborg og flere FCK fans var ikke særligt glade for hans udtalelser efter fcm skifte. Men enig synes det utroligt det er ham af alle spillere som så mange er efter
Dansk fodbold er mit mellemnavn #Denfarligste9’erISpillet 😜
Jeg tvivler også stærkt på at der er nogen med et tilhørsforhold til FCK, der rent faktisk hader Christian Sørensen.

Personligt syntes jeg at han gjorde det fint, og forstod egentlig ikke hvorfor han ikke fik mere spilletid, selvom han ikke var den stærkeste rent defensivt.

Det mest irriterende ved ham var at han altid gik så meget op i at hans hår sad rigtigt, hvilket ind i mellem fik det til at virke som om han var bange for at gå 100% ind i tacklinger mm. :-D
FCK '92
Tror ikke, at den generelle holdning blandt FCK fans er, at de hader ham.
Annonce