Snak

Mere indhold efter annoncen

Saudi ansætter Wenger til PSG-showkamp

tirs 12. okt 2021

Saudi-Arabien har ansat Arsene Wenger til at stå i spidsen for et udvalgt hold til en kamp mod PSG i den såkaldte Riyadh Season Cup.



Læs hele nyheden her
Qatar vs. Saudi Arabien. Al overskud går til bekæmpelse af menneskerettighederne.

Wengers integritet er desuden også ikke-eksisterende.
Klamt
Han har virkelig solgt sin sjæl :-))
EL MAS GRANDE!
Det bliver sgu sværere at sværere at holde entusiasmen omkring fodbold
Liverpool FC Brøndby IF AZ Alkmaar RAC Valladolid FC Porto Internazionale?
Fedt Arsène. Fodbold er fodbold :)
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Jeg har egentlig ikke den store forudsætning for at kende til Wengers moralske kompas. Jeg kan bare konstatere, at han for det første med sin FIFA-rapport om hyppigheden af VM samt med denne nyhed om deltagelse i denne showkamp, at min indtryk er blevet værre.

https://www.youtube.com/watch?v=a5odfrF_m9o
Arsene Wenger har åbentbart heller ikke mere Integritet og moral end han er villig til at medvirke til sportswashing for en klækkelig hyre naturligvis.
Havde egentlig troet at Wenger var en mand med integritet og et moralsk kompas. Jeg synes han fremstod sympatisk og langsigtet i Arsenal.
Jeg skal ærligt indrømme, at jeg intet problem har med Newcastle´s overtagelse, og jeg intet problem har med dette. Min interesse for fodbolden, består i den underholdning, der leveres på banen, snarere end den politik, der cirkulerer på direktionsgangene eller andre steder. Min passion for sporten rækker slet ikke til, at jeg kan hidse mig op over, hvem der ejer hvad, eller hvem, der står i spidsen for hvad, under en one-off showkamp - og i endnu mindre grad til, at jeg kan konkludere på en mands moral, ud fra en enkel showkamp.
Fuck mand, alt det som man troede at han stod for gennem tiden i Arsenal, det gør han da alt for at modbevise. Han minder mere og mere om sit meme med jakken
Annonce