Snak

Mere indhold efter annoncen

Selvsikkerhed i Polen: AGF skal bruge et mirakel

tirs 28. jul 06:00

Den polske journalist Szymon Mierzyński fortæller til Bold, at der hersker stor sikkerhed i Polen omkring Lech Poznans avancement mod AGF.



Læs hele nyheden her
AGF ER ET MIRAKEL🇩🇰.
kimjen
Gymnastikforening må tage turen tilbage til Danmark med smæk på 4-0
Realistisk render de ind i en 4-1 dernede og så er den ged barberet. Mindes faktisk altid at danske hold der primært vinder ligaen og derefter deltager i eurupæisk fodbold for første gang i l lang tid er katastrofale så snart de er udenfor landets grænser. FCK, FCM, FCN, BIF og SIF. Viborg for få sæsoner siden gjorde det vel ok. De rendte ind i en betydelig bedre modstander og kunne ikke følge med spillemæssig.
THEGUNNERSMAND iklædt den GULE Fares klæder
Hvorfor al den had mod danske klubber der spiller mod europæiske klubber?
Er det kun landsholdet der kan samle DK?

Der var jo ikke ligefrem nogle danske hold der vandt deres første runde i Europa.
Lad os da stå sammen og heppe på de danske hold i Europa
Det har intet med had at gøre de er bare ikke bedre
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Den seneste kamp AGF spillede i Europa inden Poznan, var en sejr hjemme over Club Brugge...det er ikke så elendigt
I øvrigt mener jeg, Randers bør ødelægges!
AGF er sgu lidt som en gruppe 15 årige, som får sneget sig ud på et diskotek, hvor man skal være 18 år. Når man så skal vise ID, så har man balladen.

AGF er slet ikkke gearet til Europa. De har ikke brug for et Mirakel. De har brug for en angriber. Symbolet på dansk fodbolds krise, at det er AGF, som repræsenterer DK i CL
Det er da en langt større krise for fodbolden hvis det kun er de samme 2 hold som vinder mesterskabet år efter år..
AGF er slet ikkke gearet til Europa. De har ikke brug for et Mirakel. De har brug for en angriber. Symbolet på dansk fodbolds krise, at det er AGF, som repræsenterer DK i CL


Virker som om det ved alle fuldstindig bliver ignoreret at vi fik rødt efter 29 min. Indtil ham Yegbe lavede sit Puskas mål var vi jo rigtig fint med.
Det er ikke sådan at jeg tænker det var vildt godt, men syntes ikke vi blev spillet ud på andre parametre end resultatet (som jo så også er det vigtigste ;-) )

AGF skal ned og hente mindst uafgjort og vise at de godt kan være med i Europa.
AGF og kun AGF!! KSDH!!
Det ser mere end svært ud, men et hurtigt mål til de hvii´ kan måske ryste polakkerne lidt.

Spændende hvad JP vælger af starter til den kamp. KSDH!!
Manchester United siden 92, GF siden 96. 50+1 er vejen frem.
Annonce