Snak

Mere indhold efter annoncen
hvor er den ide om at Damen er færdig opstået ??
“Before you diagnose yourself with depression or low self-esteem, first make sure that you are not, in fact, just surrounded by assholes.” ― William Gibson 12-8
peanuts: han er 34 snart 35.
de melder ikke ud hvornår han er tilbage.
+ hans kontrakt er kun 1 årig
Færdig er ikke iorden at skrive... men hans tidshorisont er overskuelig! Hvis vi er heldige har vi ham i 1½ endnu, måske endda 2½ år... worst case, så er skaden så slem at han stopper karrieren.

Derfor giver det god mening at finde en afløser der får mindst 6 måneder indkøring.
Rettidig omhu... Men undlad venligst at aflive N´Doye inden han selv siger stop... Det har han om nogen fortjent
https://static.quotes4sharing.com/wp-content/uploads/2017/07/201707132033372962.jpg bruger xxxx: Hvad er det for noget fis, med jyske hold der tuder i Parken? Kan jeg slet ikke genkende.
han er meldt ud resten af året, men der er ikke meldt ud hvad type af skade det er, så jeg synes det er lidt tidligt at dømme han færdig, og skal vi nu ikke vente til slutningen af Februar med at fejre hans fødselsdag.

Kan han holde sin fysik intakt, så kan jeg ikke se hvorfor han ikke skulle komme tilbage på samme niveau
“Before you diagnose yourself with depression or low self-esteem, first make sure that you are not, in fact, just surrounded by assholes.” ― William Gibson 12-8
sæsonen er lang , det ville være fedt med en ekstra angriber , ingen ved om der er flere der går i stykker, og skal man spille europæisk resten af 2019 . så virker det da fornuftigt
det er bedre at være støttende og stimulerende , end kritisk og kontrollerende
Tænker dog ikke det er retfærdig at sige Bendtner ikke kan komme på holdet i Rosenborg. Han er blevet ofret for en politisk beslutning i klubben og får ikke en ærlig chance.

Han har lavet meget lort men timingen fra Rosenborg side virker meget mærkelig. Tror det har noget at gære med nogle ekstra penge de skal af med hvis han spiller mere.

Jeg kan godt lide ideen om et halvt år til ham i fck. Alt for at slippe af med at se på pieros. Godt kæmpende men får ikke nok ud af det.


Som at høre en medafhængig kvinde om sin dybt alkoholiserede mand.

Hvis man ikke kan se at den primære årsag til Bendtners situation er Bendter selv, er man godt nok i dyb benægtelse.
10-års jubilæum d. 13. januar 2022. Tid til at søge mod nye eventyr - tak for dansen venner og frænder. Håber jeres 2022 bliver fantastisk!
Annonce