Snak

Mere indhold efter annoncen

Seriekamp blev afblæst: Albrechtsen er frustreret

man 26. sep 2022

DS-opgøret mellem VB 1968 og Slagelse fik en brat ende, da lyset gik efter 54 minutter. Martin Albrechtsen siger til bold.dk, at det var frustrerende. 



Læs hele nyheden her
Ja, når strømmen først er gået kan man ikke bruge rygmærkerne til særligt meget.
1. Klaus Lykke 2. René Henriksen 3. Jan Bjur
Ja den må vel spille om ,i 1979 spille Glostrup IC-Viborg den skulle spille om fordi den ene lysmast var gået ud Glostrup vandet den første 3-1 men tabt omkampen 2-1 og rykke ned
zzztop77
Jeg var ude og se de 50min..
det virket som om dommeren ikke ville spille den kamp.
Selv under kampen gik han gentagende gange, spurgte spillerne løbende om spillet skulle forsætte.
Iøvrigt havde Slagelse spiller ekstremt svært ved at håndtere Adnan Mohammad, han virket til at få sine rappe fødder igen.
Omvendt en katastrofe af værebro ligger sidst med de profiler man har.
En katastrofe? Det er da tværtom helt fantastisk, at de ligger sidst. Må de endelig dratte ned igennem serierne.
\"Jeg er squ da ligeglad om han bider.\"
Hvorfor spiller de overhovedet på dér? Har klubben ikke deres eget anlæg/baner?
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Slagelse vinder alligevel :)
"da lyset på AB’s kunstbane gik efter 54 minutter."
Hvorfor spillede de på AB´s Baner?
Kastrup, hvorfor er det nu vi hader Værebro?
Værebro er en del af Gladsaxe kommune.
Så de kan “låne” både Bagsværd stadion og AB stadion. Hvis deres egen bane ikke er godkendt af DBU
Nej Værebro har ikke lys på deres baner. Det er stadig ganske ydmyg forhold de spiller under, men mon ikke der bliver arbejdet i kulissen på en løsning. De har også kun en Kunstgræs med Lys på AB siden lige over Ring 4 ellers skal de op til Høje Gladsaxe ved AB Stadion hvilke alligevel ligger et kvarters kørsel derfra.
Annonce