Snak

Mere indhold efter annoncen

Silkeborg forstod ikke straffespark: Ingen forklaring fra dommeren

tirs 17. feb 10:25

Silkeborg IF mente, at straffesparket til Sønderjyske Fodbold i mandagens 1-2-nederlag var meget tyndt. Robin Østrøm hæfter sig ved, at ingen af spillerne har fået en forklaring fra dommeren.



Læs hele nyheden her
Jeg er fan af Silkeborg, men der var straffe. Man kan vel ikke holde en modspiller på den måde uden konsekvenser!
Ja, det er vel tydeligt for de fleste at Østrøm dummer sig gevaldigt.
Selvfølgelig er der straffespark
Nu skal dommeren heller ikke kalde til rundkreds og forklare sine kendelser mens spillerne står og holder hånd.
Der var klart straffespark. Hvorfor skal det forklares?
HB Køge. Ikke så meget fikumdik.
Der er straffe alle ugens 7 dage, men Sønderjyske spilleren smider sig helt teatralsk. Holdeforseelsen har intet med hans fald at gøre.
Forstår ikke hvordan begge ben kan hænge og et efterfølgende fald en lille berøring på skulder, film og gult kort til sønderjyske spiller er den korrekte dom i denne sag. Det er elendig dommer arbejde.
Og nej er ikke silkeborg fan
Ørstrøm er da pinlig.... han ved da udemærket godt at han både havde fat om livet og så skulderen på sin modstander...
Man Utd og OB. - Av av, det er hårde tider! Ville godt nok ønske at folk var bedre til at kommunikere herinde...!!
Annonce