Snak

Mere indhold efter annoncen
@Silkborg et eller andet,

Så siger vi det ;) tror lige du skal sove på dagens resultat og se kampen i morgen igen og så lige genoverveje din vurdering :D

Kan du nævne en réel chance til SIF som ikke er målmandsdroppet eller det "flotte" op spil :)?

At FCK mangler kynisme ændre ikke på de er klart de fortjente vindere af denne kamp :)

FCK har 4 gange så mange mål forsøg end SIF og dobbelt så mange skud på mål :)
BIF vertikalt

Synd du ikke så den friløber, I bliver reddet fra så til 0-3.


Den så jeg fint. Men det er jo ikke FCK’s skyld, at dommeren fløjter som han gør? Desuden vidste jeg ikke man får mål inden man færdiggør en chance. Nye regler du har opfundet?
"Synd du ikke så 2 halvleg så.."

- Målet til 2-1 er jo piv heldigt. FCK presser fint på i 2. halvleg, men kan sgu ikke se der er noget grundlag for at de havde fortjent sejren. FCK var jo elendige i 1. halvleg. Så ærgerligt for dig, at du ikke så 1. halvleg.
Boycott Benjamin Boycott. SIF: Elendige siden Trivela Group
SIF er simpelthen en fornøjelse at se. Med det budget formår de af spille rundt om alle de hold med langt større budgetter end dem selv. Utroligt hvad Kent får ud af den klub med de midler. Cadeau
"I kommer foran på et kæmpe drop samt en kontra, hvor FCK igen ikke tænker sig om. Udover det her i ingenting. En anden bruger ridsede alle FCK’s chancer op. I kunne nemt have tabt den kamp, hvis fck havde været lidt skarpere."

- Ja og på samme måde kunne i let have tabt hvis den til 2-1 ikke havde sneget sig ind - det virkede ret tilfældigt. I kunne også have tabt i Vejle hvis ikke dommeren gav en hjælpende hånd.
Boycott Benjamin Boycott. SIF: Elendige siden Trivela Group
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Dejligt du følger så meget med i FCK.
Så mangler vi bare nogle saglige indlæg fra din side af.

De mål tæller måske fint nok nu? Eller hvordan? Jeg tænker bare på nogle af de ting vi har lært gennem årene.
Silkeborg IF, en ægte fodboldklub,

- Morsomt. I var pivheldige med at få 1 point.


Jeg tror, at du mener:
- Morsomt: I var pivheldige med at få 1 point.

For det er sgu morsomt skrevet.
@Silkeborg et eller andet,

- Målet til 2-1 er jo piv heldigt. FCK presser fint på i 2. halvleg, men kan sgu ikke se der er noget grundlag for at de havde fortjent sejren. FCK var jo elendige i 1. halvleg. Så ærgerligt for dig, at du ikke så 1. halvleg.

Nååårh, så vi snakker om heldige mål nu?
- Jamen så kan vi jo tage begge SIF mål ud af ligningen - Målmandsdroppet er jo piv heldigt og så er det jo piv heldigt at Diks mis timer den lange bold som Adamsen opsnapper?

Jøsses en logik.
Puha, FCK er da pinlige at se på. Skønt de ikke vandt den kamp. Med de økonomiske midler burde de vinde og ikke spille lige op mod Silkeborg og pive over hver kendelse. Mand jer dog op.
Uha det gør ondt i selvforståelsen. I kan jo bare læse live-tråden igennem. Det er én lang tudesang fra FCK-fans over at Neestrup skal fyres osv. osv.

Det var sgu morsomt at følge med i.
Boycott Benjamin Boycott. SIF: Elendige siden Trivela Group
Annonce