Snak

Mere indhold efter annoncen
Hvis vi kæmper mod racisme, må vi også kæmpe mod dette


Det her citat er så sindssygt, at jeg ikke ville have troet på det, hvis jeg ikke vidste, at Simeone repræsenterer Atlético Madrid, der som organisation har en historie med at feje racisme ind under gulvtæppet og tage imod racister med åbne arme.
Deres ultras har kontinuerligt udsat Vinicius for racistiske tilråb i hvert El Derbi, mens de samtidig også har lynchet en dukke fra en bro, som skulle forestille brasilianeren. På trods af dette er de ikke blevet udelukket fra Atléticos stadion.

Det fryder mig dog lidt, at Simeone er så stort et tudefjæs, at han ikke kan holde til, at der råbes et par fornærmelser efter ham, når hans eget holds fans gang på gang udsætter modstandere for langt værre. At han samtidig er så fræk at brokke sig over det, viser bare hvor stor en hykler manden er.
Fan af: Real Madrid C. F. Sympatiserer med: AaB, Hamburger SV, Stevenage & Hobro (Man kan kun være fan af 1 hold).
Så du mener det er fuldt ud i orden med den opførsel?

Hvor læser du det?

Fordi det er et fodbold stadion så kan man opføre sig som man lyster

Naturligcis ikke, men jeg vil nu mene, at der er forskel på arbejde og forlystelser.

God dag til dig -:)

Lige over 😊
Y. N. W. A. - #JFT97
Står 100% bag Simeone, Liverpool fans er bare irriterende :-D
90% støtter Simeone i denne sag!
Med fare for et ban ( jeg forventer lige så mange Liverpool fans banned i Real tråde, når de tager over derinde, med konspirationsteorier og korruptionsanklager uden dokumentation herfor ), må jeg sige at jeg er helt enig med Simeone. Det er lang tid siden, at Anfield har haft den klasse, som de er berømt for.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Stop med at lyve... Langt de fleste støttede faktisk Trent i hans ønske, så hov prøv lige igen....
Nej, selvfølgelig gør de ikke det - Det er bare decideret tåbeligt at komme sådan en påstand!
Sikke en tåbelig kommentar... Du kommer med latterlige påstande som er decideret forkerte...
ALLE fans råber ad modstanderen og især ATL. Madrid samt deres træner, så prøv at lade være med at lyde farvet....
Sikke en uintelligent kommentar...
Det gik voldsomt for sig. Inkl lidt spytten efter tilskuerne.
https://www.empireofthekop.com/2025/09/18/atletico-staff-member-spitting-liverpool-fans/
OB / Liverpool / Bayern siden start 80erne
Annonce