Snak

Mere indhold efter annoncen

Skandaløse scener: Frankfurt- og Atalanta-ultras raserer Napoli

ons 15. mar 2023

Voldsparate tilhængere fra Frankfurt og Atalanta går amok og angriber politiet i Napolis gader forud for onsdagens Champions League-brag. 



Læs hele nyheden her
Udeluk klubberne fra Uefa turneringer i 2 år. Mon ikke de så lærer det ;) Det gælder i øvrigt alle klubber med de segmenter af fans, der altid går over stregen. Der skal strenge indskærpelser til, før det får en effekt.
FC Midtjylland Brentford FC
skændsel...jeg ved godt hvad jeg ville have gjort som betjent, men tror desværre ikke det er lovligt :)
Udeluk Frankfurt fans fra europæisk fodbold de kommende 5 år. Ingen fans fra dem til hverken hjemme eller ude kampe.
Forrykt hvordan de opfører sig!
Sådan går det, når der ingen konsekvens er. Ikke mange turde gøre noget lignende i Qatar. Ja, der var ingen alkohol, men konsekvenserne af en lovovertrædelse dernede er også til at mærke.
Man skulle have lyttet til Napoli som ikke ønskede at de kom. Der var en nyhed her på siden om at de frygtede uroligheder, og man må bare sige at de fik til fulde ret.
Manchester United siden 92, GF siden 96. 50+1 er vejen frem.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Det er nærmest en krigszone dernede når man følger på Twitter, hold nu kæft.

Nu forstår jeg hvorfor Napoli ikke ville have dem på visit.
Hvor er det sørgeligt at se på!
Enig i at der skal strenge indskærpelser til for at opnå effekt.
Frankfurts ultras er en skændsel. Så er der sikkert folk der vil sige at Napolis ultras ikke er nogle engle og det er da rigtigt, men de går ikke ud og laver optøjer imod politiet og raserer gader. Det er en skændsel og jeg håber de får karantæne.
Forza Napoli Sempre!
Theunitedw@ ja præcis- uefa afviste deres ønske om at udelukke fans.
Håbløst!

Nu har Frankfurt fans lavet ballade så mange gange. Nu må det da snart have en konsekvens. Enig i ingen fans i mindst et år.
Eintracht Frankfurt fans. Kæmpe kegler.

Udelukkelse og ingen udbetaling af præmiepenge for i år.
Annonce