Snak

Mere indhold efter annoncen
Taberdøm dem. så simpelt SKAL det gøres
Ud fra beskrivelsen kan de vel kun blive taberdømt. At de så mister mesterskabet til netop Hearts ville vel være en passende straf for det vanvittige optrin.
Chelsea siden '95
Er spillere blevet overfaldet, SAMTIDIG med at kampen ikke engang er fløjtet af, så kan man da KUN taberdømme dem. Men der skal selvfølgelig være bevis for at det er sket.

Typisk den slags "fans" at sætte sig selv i fokus.
Tror I der sker noget? Kampen blev fløjet af før tid?
Der har jo lige været en tilsvarende sag i Prag, hvor Slavia Prag blev taberdømt.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Hvis spillere er blevet overfaldt af Celtic-fans inden kampen fløjtes af, så kan der ikke være andre tænkelige udfald end at Celtic taberdømmes. Det burde ske straks.
Ja, den skal Celtic taberdømmes 0-3

Men om de bliver det, er nok en anden sag.
Taber dømmes 0-3 sæt i gang. Pinligt
AGF siden 1988 Blackburn Rovers siden 1993 Real Madrid siden 1994
I forrig kamp får Celtic et fuldtstændigt latterligt straffe, som aldrig bør dømmes.

Og i denne kamp bør Celtic blive taberdømt, da kampen ikke er fløjtet af da de løber ind på banen og hvis der samtidig er kommet Hearts spillere tilskade, bør de få mere end 3 point fratrukket.

Jeg tænker 0- 3 i kampen og yderligere 7 point fratrukket, så kan de få en fortjent 3 plads i stedet.
Vi husker konsekvenserne af finalen i Afrika - der tog man et mesterskab fra vinderholdet, fordi de.... øh gik fra banen, da det hele blev for meget. Her er der direkte vold indblandet. Konklusionen må og skal være klar. Enig med hele kommentarsporet!
Annonce