Snak

Mere indhold efter annoncen
Kan i huske da en enkelt knold taberdømte Danmark, med det samme, inde i Parken i real time. Ingen grund til at tage beslutningen for dem.

Eller når EkstraBladet ringer ned til Fifa og hører hvor meget de har tænkt sig at straffe FCK, for ting de måske måske ikke har set, nu har man i hvert fald ikke noget valg, der skal straffes.

Tænker at det tjekkiske forbund, kigger kampen igennem, og tager en beslutning.
🇩🇰FCK
Nogen som kan forklare baggrunden for invasionen? Giver ikke rigtig mening, når de førte 3-2 og var minutter fra at blive mestre mod deres lokalrivaler.
Deres undskyldning er at de troede at dommeren havde fløjtet kampen af. Dog havde han bare fløjtet en offside... Der var i øvrigt 3 minutter tilbage af tillægstiden.
AGF // AC Sparta Praha - sæsonkortholder
Topmålet af dumhed, ærgerligt for de fans som kan opføre sig ordentligt. Eneste rigtige dom er at de taberdømmes.
Det er forfærdelige billeder der florerer på sociale medier.

Taberdømt er vel det eneste rigtige og så er guldfesten i den grad blevet en fuser.

@KSDH det så man vel da en lille gruppe angreb FCK på egen bane. Og for år tilbage da FCK fyrede op for festen med pyro, som de kaster ned over langsiden. Vi har også set det i Herning hvor det bare var et enkelt romerlys. De der hools er ikke videre begavede uagtet hvilken klub de er fra.

Fuldstændig idiotisk at gøre.
“Whoever invented soccer should be worshipped as god.” – Hugo Sánchez
Godt nok vilde scener og mange hætteklædte, der stod klar ved sidelinjerne :-(

https://www.youtube.com/watch?v=pqmWvmKb4n4
Annonce