Snak

Mere indhold efter annoncen
Herligt af Horsens!

Heads up til os, at man skal være klar fra start. Ellers taber man.
BIF - Danske mestre 2021!
Tillykke med sejren til Horsens tilhængerne.
Someday, someday, someday, someday, someday, someday Leeds United
Hold da ferie for en hysterisk tone der er blandt div. FCK brugere i denne tråd. Sov lige på det, inden i går i selvsving i at overgå hinanden med overreaktioner.

Flot fightet af ACH... Sådan er fodbold nogle gange...
https://static.quotes4sharing.com/wp-content/uploads/2017/07/201707132033372962.jpg bruger xxxx: Hvad er det for noget fis, med jyske hold der tuder i Parken? Kan jeg slet ikke genkende.
Hold nu kæft Ankersen er da en møgso af kaliber han er sku da pinlig på en fodboldbane.
Jeg tænkte mit da jeg så dagens startopstilling, men jeg må dæleme tage hatten af for Bo for en taktisk genistreg der dæmmede ned for FCK indtil kræfterne begyndte at mangle og nervøsiteten indtraf! Klasse af Delac at stemple ind på den måde, og kæmpe respekt for Bo for evigt og altid at få så meget ud af så lidt, det er intet mindre end imponerende!

Når det er sagt så fatter jeg intet af den kommentator TV3 havde sat på kampen. 4 gange nævner han af vi ikke har scoret i parken de seneste 6 kampe til trods for at vi nettede i begge kampe sidste år med 1-1 og 1-4. Desuden påstod han i løbet af kampen at vi i Joronen havde en dårlig keeper i sidste sæson?? Det er en ommer i mine øjne!
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Hvad fanden laver den uduelige nordmand skifter 2 forsvarsspillere ind når man er bagud fjeldabe tag dog hjem
Ståle kan få et par kampe mere til at vise han er på rette vej denne sæson. Men han er manager og bestemmer selv alle køb og salg.
Sidste sæson var skandaløs og kan måske undskyldes med mange skader og nye spillere men den går ikke længere.
Nu skal der leveres!
Hverken FCM ELLER FCK er bedere end sidste sæson, mesterskabet ryger til Brøndby istedet for de defensiven klubber.
ÅH NEJ....nu skal vi høre på Ståle Flæbesen allerede efter 1. runde.
Jeg elsker i øvrigt, at det altid er "indsæt hold fra Københavns" dårlige spil / uheld / osv der altid er grunden når de mister point! Det er trist og tåbeligt. ACH spillede godt og fortjente som det mindste point! Ligesom Aab gjorde det mod FCM (det siger jeg som FCM fan) Men hold nu op med dommedags snak! FCK skal nok være top3 i år og måske endda også vinde guld desværre! Det er helt normalt, at de første par kampe i sæsonstarten mangler lidt fra holdene, det kommer om nogle runder.

Gad vide hvad der sker hvis BIF (højst sandsynlig) vinder i aften, skal vi så høre om BIF som mesterskabs favorit allerede fra første runde.........
Annonce