Snak

Mere indhold efter annoncen
FCM har stadig en større og mere interessant pakke at tilbyde, her tænker jeg ikke økonomi, men træningsforhold, natur, beliggenhed i forhold til Esbjerg hvor han har brugt alle sine ungdomsår samt at komme med på et projekt der kun er gået i en retning siden klubbens begyndelse.

Så kan vi så være enige om at være uenige.
Spørgsmålet kan stille sig selv, hvis man ville have en indikation på hvad Billing måske selv allerhelst ville er….

Købte han for nylig en bolig i København eller Herning for 25 millioner?

Selv tak 🫶

Og ja - det ville faktisk være for svært at begribe for mig hvis man ville vælge FCM foran FCK, medmindre man havde en særlig relation til egn/klub.

På det ene stadion er der ingen stemning og fra selvsamme stadion trasker du ud på en mark og tager bilen hjem til nærmest spændende by hvor du har bosat dig (Aarhus/Silkeborg).

Det andet stadion ligger i hjertet af en by, der er et turistmæssigt tilløbsstykke, der på både det kulinariske og kulturelle ligger blandt det mest anerkendte i Europa.

Ja. Sorry. Det gør ondt og det er den smerte der giver dig lyst til at skrive noget pinagtigt mindreværd tilbage som svar - men det er sandheden.

I har mindreværd og vi er selvfede og havde vi ikke de narrativer var det hele jo også bare lidt mere kedeligt.
moderator
“ samt at komme med på et projekt der kun er gået i en retning siden klubbens begyndelse.”

Det kan man vel sige om FCK også? Klubberne er ikke så langt fra hinanden i alder.

Jeg har simpelthen set for lidt af Billing til at vide hvor han er bedst på banen? Nogen der har set noget engelsk fodbold der kan fortælle mere om hvor han skal bruges såfremt han kommer til enten FCM eller FCK? Og hvem skal han afløse?
Dette er en signatur.
Så det med træningsanlæg og træningsforhold spiller ikke ind for en professionel fodboldspiller?
Cna
Mennesker er forskellige og har forskellige præferencer...fat det da.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
I guder hvor er der mange nyttesløse indlæg. Er Billing på vej til fcm, ja det er da muligt, men vi ved det ikke. Er Billing på vej til FCK, ja det er da muligt, men vi ved det ikke.
Er FCK den største af de to klubber og mest fordelagtig at spille for, ja da, det er jo ikke en diskussion værdig.
Jeg har endnu ikke hørt, at FCK reelt er interesseret i Billing, og det ville ikke give mening i forhold til hvem de leder efter.
Men skal vi ikke slå koldt vand i blodet, og se hvad der sker, inden der går inflation i selvfedmen uanset om man er fra det ene eller andet sted.
Sir
I min verden er han enten 8´er eller 10´er, og klart mere offensiv end han er defensiv. Bevares, han er en mere fysisk spiller end teknisk, så måske en mindre teknisk stærk Elyounoussi. Men han er jo på ingen måder en erstatning for Froholdt.
Hvorfor er FCK mest fordelagtig at spille for?
Bare så jeg forstår det.
Er det videresalg du tænker på?
Jeg holder fast i at jeg ikke mener Billing er den bedste løsning, men det kan jo være der kommer en defensiv midt mere hvem ved.
Alt i alt kan man bedre accepterer handlen hvis prisen der bliver nævnt her er rigtig.

Han skal have lov til at modbevise min skepsis hvis han ender i FCM. På den positive front er han erfaren og en solid niveau fra højere liga. Det kan også vise sig at være noget værd.

Kan se folk snakker om budget. FCK er stadigvæk en del foran men FCM er begyndt at lukke hullet og på sigt kan det godt være. FCM kan sagtens være med på budget på enkelte spillere, det er nok nærmere når man taler bredden det halter.

Håber FCM holder på de spillere de har for så kan det blive en vild sæson.
Så længe bolden er rund, kan alting ske
Lad os se.
Måske skriver Billing med Ajax.
Ingen herinde ved nogetsomhelst.
Vi ved heller ikke, om FCM aktuelt er nærmere Billing end FCK.
Måske løfter han sløret for sine overvejelser, når han engang har skrevet med sin nye klub.
Annonce