Snak

Mere indhold efter annoncen
@favi
Daramy en forstærkning for PL-hold? Bliv du bare i troen FCK-fan…

Ajax spiller fantastisk og de burde nok have fået et par kasser mere. De spiller virkelig energisk og underholdende!
Ikke desto mindre blev Besiktas dog snydt for et mål, hvor dommeren mente der var frispark på skulderskub.
AaB - hele Nordjyllands hold Tottenham Hotspur - Come on You Spurs! Barcelona - Més que un club
øhhh hvilket premier league hold kan en Daramy på Ajax bænken forstærke ? Come on det er jo ikke seriøst.
Altså de 2-3 indhop som Daramy har fået indtil videre for Ajax har virkelig været en nydelse at se på, hvor den hollandske presse kalder Daramy for den danske udgave af Kylian Mbappe. Det lyder måske som en joke, men han har altså noget over sig.

Ift. Victor Jensen, så er der ikke noget håb for ham. Han er ikke god nok til Ajax. Han får sine minutter på Jong Ajax.
AFC Ajax Amsterdam
@favi
Hvis Daramy kunne forstærke et PL-hold ville han jo nok også være den faste angriber på landsholdet, tror du ikke? Bare for at nævne et argument.
AaB - hele Nordjyllands hold Tottenham Hotspur - Come on You Spurs! Barcelona - Més que un club
At kalde Daramy den danske Mbappé vidner nok om forskellen på internationale navne på hhv. det franske og danske landshold.
Hvis den hollandske presse bl.a. vurderer det på en 9-0 kamp mod Eresdivisies nr. 7 Cambuur, som understreger problemet ved antallet af hold og den divergerende kvalitet i den bedste hollandske række, skal de spise brød til. Bundhold i PL eller BL vil danske hold sjældent få point imod, mens bundhold i Eresdivisie ikke er bedre end bundhold i SL (og der er flere af dem), selv om de er mere teknisk orienterede.
Ajax og PSV (pt. hverken Twente, Feyenoord eller AZ) er i en klasse for sig i Holland, og også over FCM og FCK, men i bedste fald være midterhold i BL og PL.
Jeg hsr fulgt Ajax i msnge år, og Daramys indhop har været lovende, men ret beset ikke mere imponerende end Lindstrøms indhop i Frankfurt (er han så den danske de Bruyne) mod bedre hold og på et hold med en ny træner, der prøver at finde melodien.
Synes du er meget pessimistisk ift. danske talenter og det danske landshold som trods alt næsten var i finalen ved EM, men vi får at se hvor Daramy ender.
Jeg ser dog ikke SL så jeg kender ham kun fra Ajax, men hvis han er god nok til Ajax så er han også god nok til Premier League. Ajax er helt sikkert bedre end de fleste PL hold og de vil også være gode nok til en top 4 placering i Premier League.
AFC Ajax Amsterdam
Synes du er meget optimistisk ift. Ajax. Gode nok til top 4 placering i PL? Come on, mand..

Han har sammenlagt fået 86 minutter for Ajax, skal vi ikke give ham lidt mere spilletid inden vi hyper ham til at være god nok til en af verdens bedste ligaer?
Nej, folk gider ikke høre om hvor mange penge, du tabte på Oddset.
HØRT!
HSV & FC MIDTJYLLAND --------------------
Annonce