Snak

Mere indhold efter annoncen
Men kunne folk ikke holde lidt igen med at brokke sig over dommeren. De laver et hav af kendelser pr. kamp og mange af dem er svære beslutninger, der skal træffes på et split sekund. Det giver selvfølgelig fejl. Og det gælder ikke bare den her kamp. Der må være en grænse for, hvor perfekte mN mener dommerne skal være. Og i øvrigt, hvor overblikket er væsentligt dårligere for dommeren end tv

Jeg kunne simpelthen ikke være mere enig. Helt vildt så meget fokus dommerne altid får.
Hvor ingen tuder, og man stiller op igen.
Nicolai Poulsen en af de mest usympatiske spiller i superligaen


Det samme var Pepe. Men hold kæft han var god!
AGF bliver sku mester i år - Mikkel Redder har Oddset på dem i år!
At Nicolai Poulsen ikke har fået rødt allerede i denne kamp er jo grotesk. Han flækker vel FCK’s Eloyunissu 2-3 gange i samme frispark uden at få gult ???
"Er vi ikke enige om at FCK har Skandinaviens KLART dyreste trup? Så er det vel ikke bare flere transfers der skal til?"
Transfers/sammensætning af truppen er selvfølgelig væsentlig, men det ville jo være hjernedødt ikke at se kritisk på hvad der evt. kunne udskiftes og hvordan man omsætter det dyre spillermateriale, man har til rådighed - så det skal FCK naturligvis gøre. Samtidig skal man være opmærksom på at man i sommers nok fejlvurderede holdbarheden/formen hos visse spillere - og dermed ikke fik styrket os tilstrækkeligt på 2-3 nøglepositioner. Pilen peger flere steder hen.
Arsenal FC, Real Madrid, FC København, wonderbars: https://www.youtube.com/watch?v=HavKbRPC9Z8
Mere indhold efter annoncen
Annonce
At Nicolai Poulsen ikke har fået rødt allerede i denne kamp er jo grotesk. Han flækker vel FCK’s Eloyunissu 2-3 gange i samme frispark uden at få gult ???


Men sådan fungerer det jo ikke. Han spiller til grænsen og nogen over, til han får gult. Derefter spiller han klogt, så han ikke får gult igen.
MKK, hvordan i al verden, er der frispark der? Suzuki tag bolden? 😂 De guder 😂😂
AGF spiller bare god fodbold under Jakob Poulsen.
MKK, hvordan i al verden, er der frispark der? Suzuki tag bolden?


Han kan jo ikke bare tonse ind i modstanderen på den måde. Korrekt med frispark.
Det nogle temmelig tamme missekatte der bliver kørt rundt i katte bakken idag
Annonce