Hov hov bevar den gode tone GF43er. Troede det var tilladt at dele sin holdning i et kommentarspor, hr. betjent? Ik lad dine frustrationer gå ud over mig. Glæd jer over jeres succes, der skal være plads til os alle :)
Ja nu hvor GF var ved at miste lidt af grebet, så det da også kun på sin plads at bortdømme OB og give GF en god standardsituation. Havde næsten også været for meget at forlange, at Putros og gutterne skulle holde en objektiv og retfærdig linje
GF er godt nok blevet bortdømt i denne kamp… Både straffe og rødt til Askou bør være blevet dømt. Og inden alle Herning-fans drøner til tasterne, så ja, Arnstad lader sig falde, men der er tydelig kontakt alligevel - endda ved knæet. Klart straffe!
Både straffe og rødt til Askou bør være blevet dømt.
Der er ikke straffe. Og Askou burde have haft frispark i situationen hvor han bliver lagt ned, og efterfølgende berører bolden med hænderne. I har været uskarpe, og det er den primære forklaring på, at i stadig er bagud.